РАДІО 7

#добреналаштоване

Річний тариф на газ і субсидії за новими правилами: що зміниться з 1 травня

Річний тариф на газ і субсидії за новими правилами: що зміниться з 1 травня

В Україні з 1 травня знову зросте ціна на газ, а всіх побутових споживачів переведуть на фіксований річний тариф. Також одержувачам житлових субсидій доведеться переоформити заявку на отримання компенсацій. При цьому вимоги для їх призначення стануть більш жорсткими.

Докладно про зміни в соціальній сфері, що буде з карантинними обмеженнями, коли відбудеться ЗНО і які країни відкриють кордони для туристів у травні – в матеріалі РБК-Україна.

Річний тариф на газ

Згідно з постановою НКРЕКУ, всі компанії-постачальники з 1 травня зобов’язані встановити базову вартість газу для населення на рік (до 30 квітня 2022), без права підвищувати її протягом даного періоду. З початку місяця споживачів автоматично переведуть на річний тариф.

Газопостачальні компанії України оприлюднили свої базові річні ціни. У порівнянні з квітнем, тариф за кубометр “блакитного палива” виріс більш ніж на гривню.

Так, “Нафтогаз” пропонує своїм клієнтам газ за вартістю 7,96 грн за куб.м (в квітні – 6,86 грн/куб.м). В регіонах, де компанія є постачальником останньої надії, встановлений тариф 9,57 грн/куб.м.

Найвища ціна на газ в річному тарифі у Житомирської, Чернівецької, Херсонської обласних енергопостачальних компаній – 13,50 гривень за кубометр. Найбільш вигідні умови у компанії “Евод Трейд” КП “Луцькводоканал” – 7,88 грн/куб.м.

Річний тариф на газ і субсидії за новими правилами: що зміниться з 1 травня

Варто відзначити, що після переходу на річний тариф порядок оплати не зміниться – щомісяця до 25 числа.

Також у споживачів зберігається можливість змінити постачальника, вибравши більш вигідні умови. Крім фіксованого тарифу на 12 місяців газопостачальні компанії будуть пропонувати своїм клієнтам тарифи на місяць з ціною, яка може відрізнятися від базової річної.

Підвищення ціни на електроенергію не буде

З січня в Україні діє фіксований тариф на електрику для населення. Тоді уряд встановив єдину вартість 1,68 грн/кВт*год до 1 травня.

Під час засідання Кабміну 28 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що механізм дії соціальних обов’язків триває, і ціна електроенергії для побутових споживачів залишиться незмінною до 30 червня на рівні 1 гривня 68 копійок за кВт.

Нові правила призначення субсидій

Щорічно в травні в Україні проходить перепризначення субсидій. Однак Кабінет міністрів змінив порядок надання компенсації на оплату послуг ЖКГ у 2021 році.

Починаючи з 1 травня і до кінця вересня одержувачам житлових субсидій необхідно подати нову заяву та декларацію про доходи до територіального підрозділу з питань соціального захисту населення. Це можна зробити онлайн або в паперовому вигляді поштою. Крім того, з травня субсидії виплачуватимуть тільки в грошовій формі.

Також уряд посилив вимоги для призначення компенсацій. Субсидії можуть позбавити в разі:

  • наявності на депозитному рахунку в банку суми перевищує 100 тисяч гривень;
  • придбання автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 5 років;
  • придбання майна, товарів, послуг, цінних паперів, віртуальних активів на суму понад 50 тисяч гривень;
  • одноразової покупки іноземної валюти в еквіваленті від 50 тисяч гривень.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply