RADIO7

#добреналаштоване

Результати Speedtest для інтернету Starlink від SpaceX дуже суперечливі

Результати Speedtest для інтернету Starlink від SpaceX дуже суперечливі

Ілон Маск припускав, що супутникове угруповання SpaceX Starlink зможе доставляти Інтернет в райони, які недостатньо обслуговуються більшістю операторів зв’язку. Однак служба повинна буде обслуговувати ширше коло користувачів і місць, розташованих у вузькому діапазоні областей, якого ці супутники дійсно можуть досягти. Starlink обіцяв швидкість вище, ніж у звичайного DSL або оптоволоконного Інтернету, і тест швидкості Speedtest Ookla виявив, що це правда, але тільки для певних областей. В інших випадках він навіть гірший, ніж той, що вже був у споживачів.

Звичайно, завжди треба ставитися до тестів з часткою скептицизму, і Speedtest, звісно, не  еталон через деякі його методи або результати. Проте, якщо він використовується в серії тестів, він дійсно служить метрикою і відправною точкою для обговорення. І, ймовірно, буде багато дискусій навколо результатів Starlink.

SpaceX Starlink

З огляду на цілі Маска і його хвастощі щодо швидкостей Starlink, досить легко розчаруватися в результатах Speedtest в областях, охоплених сервісом в США і Канаді. Середня швидкість завантаження варіювалася від 40 Мбіт/с до 93 Мбіт/с, що далеко від вищевказаних цифр в 100 Мбіт/с, про які повідомлялося спочатку. Ситуацію погіршує те, що в деяких областях медіана може бути гірша, ніж у фіксованого широкосмугового зв’язку.

Проте, ці результати насправді були трохи очікуваними, якщо ви досліджуєте місця, які давали кращі і гірші швидкості. Найгірші з них були розташовані в густонаселених містах з високими будинками, які природним чином блокували б передачу супутникових сигналів в повну силу. Зрештою, супутниковий Інтернет краще працює на великих відкритих просторах.

Starlink user terminal

Це викликає питання про те, чи буде Starlink життєздатним бізнесом в довгостроковій перспективі. Люди, які найбільше виграють від такого підключення до Інтернету, можуть проживати в місцях, які дійсно могли б дозволити собі таку послугу. З іншого боку, сузір’я ще далеко не завершено, і сервіс може ще раз поліпшити якість супутників, що засмічують наші небеса.

Джерело.

Leave a Reply