RADIO7

#добреналаштоване

Реабілітаційний центр на Ужгородщині урочисто відкрили Перші леді України та Угорщини

Реабілітаційний центр на Ужгородщині урочисто відкрили Перші леді України та Угорщини

Днями в с. Ратівці Ужгородського району дружини Президентів України Марина Порошенко та Угорщини Аніта Герцег урочисто відкрили Центр медико-соціальної реабілітації дітей ім. Святого Михайла. Як розповіла його керівник Марія Біро, ідея відкриття центру зародилась давно, однак тільки завдяки небайдужим людям, мрія перетворилась в реальність.

Відкриттю медико-реабілітаційного центру передував благодійний марафон-забіг під назвою “Ми однієї крові”, учасниками якого стали лікарі з лікарні Святого Франциска та дитячої лікарні “Бетесда” які знаходяться в Будапешті. Саме звідси марафонці за чотири дні подолали близько 500 км. та дістались до кінцевої точки, де на фініші їх зустріли перші леді двох країн. Як розповідають учасники марафону, під час проходження шляху вони зупинялись у різних населених пунктах із закликами ставати донорами крові.

Саме лікарі-марафонці на наступний день надавали вихованцям дитячого будинку сімейного типу села Ратівці та Велика Добронь комплексне обстеження, яке провели у відкритому Центрі медико-соціальної реабілітації. Що ж до можливості його створення, то допомога повністю складалась за рахунок закордонної фінансової підтримки Голландії, Німеччини Австрії, Угорщини.

Під час завершення урочистостей, перша леді України подарувала Центру гусеничний сходовий підйомник. Зі свого боку дружина Президента Угорщини анонсувала виділення більше трьох млн. форинтів на розвиток відкритого реабілітаційного центру.

Джерело: http://transkarpatia.net/

Leave a Reply