РАДІО 7

#добреналаштоване

Рада змінила закон про ринок електроенергії та заборонила імпорт електрики з Росії

Рада змінила закон про ринок електроенергії та заборонила імпорт електрики з Росії

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про зміни до закону про ринок електроенергії. Серед іншого у законі є норма, у якій заборонили імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами.

За відповідний законопроєкт №2233 проголосувало 274 депутати.

Метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, тарифному регулятору (НКРЕКП) дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку.

Також у законопроєкті є норма, якою забороняється продаж чи постачання електрики з РФ, за двосторонніми договорами з українськими споживачами, а НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.

Зазначимо, що окрім двосторонніх договорів на постачання електрики, в Україні існують інші ринки, на яких можна купувати та продавати електроенергію, зокрема «ринок на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок.

3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/rada-zminila-zakon-pro-rinok-elektroenergiyi-ta-zaboronila-import-elektriki-z-rosiyi

Yana

Leave a Reply