RADIO7

#добреналаштоване

Рада внесла зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО

Рада внесла зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО

У КУ внесли норму про те, що президент є гарантом реалізації курсу держави на членство в ЄС і НАТО

Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, конституційна більшість парламентарів проголосувала за прийняття документа, передає кореспондент РБК-Україна. Відзначимо, документ підтримали 334 нардепа. Додамо, перед голосуванням перед нардепами виступив глава держави Петро Порошенко.

Законом передбачено абзац п’ятий преамбули після слів “громадянської злагоди на землі України” доповнити словами “та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України”.

Документом визначається, що до повноважень парламенту належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в НАТО.

Також передбачається, що президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів забезпечує реалізацію цього стратегічного курсу.

Підкреслимо, документом виключається пункт 14 розділу XV “Перехідні положення” Конституції. Зокрема, дана норма дозволяла іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати діючі військові бази на території України.

https://youtu.be/V0t3-ZNoyeg

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/riba-rada-vnesla-izmeneniya-konstitutsiyu-1549472431.html

Leave a Reply