RADIO7

#добреналаштоване

Рада ухвалила закон про ТСК, який регулює процедуру імпічменту

Рада ухвалила закон про ТСК, який регулює процедуру імпічменту

Верховна Рада ухвалила закон про тимчасові слідчі комісії та тимчасові спеціальні комісії парламенту, який регулює процедуру імпічменту

За його ухвалення проголосували 279 депутатів.

Документ охоплює питання, пов’язані з діяльністю спеціальної слідчої комісії Ради, оскільки минулий закон про ТСК визнаний неконституційним зокрема через порушення процедури вступу в силу.

Згідно із законопроектом, спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради — це орган, який утворюється для розслідування можливої ​​державної зради або скоєння іншого злочину президента; перевіряє повноту і обґрунтованість доказів, викладених у відповідному поданні 226 депутатів. До складу спеціальної слідчої комісії входять депутати за принципом пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і три спеціальних слідчих. Парламентські фракції й групи повинні подати свої кандидатури протягом п’яти днів з дня направлення до них письмового запиту. Якщо не встигають — комісія створюється без участі представників відповідної парламентської політсили.

Законопроект регулює повноваження спецпрокурора і спеціальних слідчих.

Так, спецслідчі перевіряють обставини, які розслідує спеціальна слідча комісія, а спеціальний прокурор перевіряє отриманий від спеціальних слідчих проект висновку спеціальної слідчої комісії та схвалює його або повертає зі своїми письмовими зауваженнями й пропозиціями.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/rada-uhvalila-zakon-pro-tsk-yakij-regulyuye-proceduru-impichmentu

Leave a Reply