RADIO7

#добреналаштоване

Рада регіонального розвитку

Рада регіонального розвитку

«Ми бачимо формулу успіху, якого досягли завдяки децентралізації: повноваження, плюс передача ресурсів в місцевий бюджет, плюс активні люди. Громади вже самі почали пропонувати Києву рішення проблем, стають драйверами змін. Наша мета – країна без периферії. Це країна вільних, щасливих і заможних людей», – наголосив сьогодні, виступаючи на Раді регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко, який перебував на Закарпатті з робочим візитом.

Коротко підсумував на зібранні те, що завдяки децентралізації вдалося зробити в Ужгороді, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

Розпочав свій виступ із того, що нагадав: в Ужгороді 5-6 років тому міська влада вимушена була звертатися до підприємців з проханням не припиняти постачання продуктів у садочки та школи, адже коштів для розрахунку не було. Казначейство наприкінці року просили адресно перерахувати кошти підрядникам за виконані у місті роботи. Тобто ні про який розвиток не було й мови. Із 2015 року бюджет Ужгорода зріс утричі, так само і бюджет розвитку. Громада отримала можливість спрямовувати кошти на реалізацію програм і проектів, про які не згадували десятиліттями.

Саме завдяки децентралізації в Ужгороді, – наголосив Богдан Євстафійович, – стало можливим робити капітальні ремонти та реконструкції міських шляхів, кількох площ, дворів багатоповерхівок, відремонтували лікарні та сімейні амбулаторії, забезпечити їх сучасним обладнанням і комп’ютерами, наводити лад у наших школах та садочках. Уперше з часів незалежності змогли придбати для міста комунальний транспорт – 10 сучасних, комфортних, великої пасажиромісткості автобусів уже працюють на вулицях Ужгорода, в цьому році плануємо закупити ще стільки ж.

Торік почали реконструкцію найбільшого стадіону міста, за кошти Державного фонду регіонального розвитку, міського бюджету та європейських партнерів, уже зовсім скоро там можна буде проводити змагання всеукраїнського та міжнародного рівнів. Абсолютно нового вигляду завдяки коштам із державного бюджету набуває набережна Незалежності, наближається до завершення і капітальний ремонт площі Шандора Петефі.

Також міський голова подякував за реформи, які дають можливість Ужгороду, та й іншим громадам, розвиватися, будувати плани на перспективу. Але все це можна реалізувати лише, якщо продовжиться децентралізація, ефективною буде співпраця центральних органів влади та органів місцевого самоврядування.

Makhanets Alex

    Leave a Reply