RADIO7

#добреналаштоване

Путін доручив опрацювати прохання про помилування Сенцова та Кольченка

Путін доручив опрацювати прохання про помилування Сенцова та Кольченка

Президент РФ Володимир Путін доручив своїй адміністрації опрацювати прохання про помилування 16 осіб, серед яких політв’язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

Про це заявив спікер президент РФ Дмитро Пєсков, коментуючи передачу відповідного списку Путіну Ксенією Собчак.

“Дійсно, такий список був Собчак переданий президенту. Президент його прийняв і доручив своїй адміністрації опрацювати цей список… Поки іншого сказати вам не можу”, – цитує Пєскова Інтерфакс.

19 березня Собчак передала Путіну список осіб, яких вона вважає політв’язнями і просить помилувати. У списку 16 осіб, серед інших двоє українців, що незаконно засуджені в РФ – Олександр Кольченко та Олег Сенцов.

Кольченко отримав у РФ 10 років суворого режиму за звинуваченням в організації та участі у терористичному угрупованні, а також підготовці теракту на території анексованого Криму.

Сенцова було затримано в Криму 11 травня 2014 року правоохоронними органами РФ. Його обвинуватили в підготовці теракту в Криму під час незаконної анексії півострова РФ. Пізніше режисера звинуватили в зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

Leave a Reply