RADIO7

#добреналаштоване

Прототип корабля SN9 від Spacex розбився при посадці

Прототип корабля SN9 від Spacex розбився при посадці

Американська приватна космічна компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, який, за даними Bloomberg, 7 січня став найбагатшою людиною на планеті Земля, здійснила запуск 9-го прототипу міжпланетного багаторазового корабля Starship, однак при посадці апарат не зміг скинути швидкість і вирівнятися, в результаті чого розбився.

Starship SN9 SpaceX

Драматичний момент посадки ви можете подивитися на цьому відео:

Судячи з усього, не спрацював один з двох двигунів, які повинні були забезпечити гальмування в заключній фазі польоту і посадки. Точна інформація з’явиться пізніше.
Starship SN9 SpaceX

Політ тривав 6 хвилин і 26 секунд. «Політ пройшов номінально. Наше найперше завдання – продемонструвати контроль над кораблем на дозвуковій швидкості. Потрібно лише трохи попрацювати над посадкою. Нагадуємо: це всього лише тест-політ. Ми отримали багато корсної інформації для аналізу», – повідомили в SpaceX.
У компанії такі випадки називають оригінально – «RUD»: rapid unscheduled disassembly, тобто «швидке позапланове розбирання». До цього Starship здійснював аналогічний політ лише раз: 9 грудня 2020 року зразок SN8 успішно виконав всі завдання, крім посадки.
Starship SN9 SpaceX

Вибух стався зовсім недалеко від десятого прототипу SN10, що викликало велике занепокоєння в коментарях до трансляції SpaceX.
Джерело.

Leave a Reply