RADIO7

#добреналаштоване

Програмування для Європи. Як в Ужгороді вирішують проблему кадрового потенціалу в ІТ-сфері?

Програмування для Європи. Як в Ужгороді вирішують проблему кадрового потенціалу в ІТ-сфері?

Майже всі ІТ-компанії в Україні працюють на експорт. За даними Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, 70 відсотків експорту послуг України – це ІТ. Експорт здебільшого здійснюється в країни ЄС. Однак ринок там вимогливий, і потребує спеціалістів високої кваліфікації.

Федір САЙБЕРТ

Проектний архітектор ІТ-компанії

Перевага роботи з європейськими замовниками є невелика різниця в часі (1-2 години), а також територіальна близькість, що дає змогу організувати зустрічі при потребі. Серед негативних факторів, слід зазначити велику конкурентність на міжнародному ринку серед ІТ-компаній. І щоб отримати замовлення від клієнта потрібно мати дійсно хорошу високу технічну експертизу і гарне портфоліо клієнтів.

Потреба у ІТ-кадрах в Ужгороді є. Це місто поки не відноситься до основних ІТ-кластерів України, однак ця індустрія впродовж останніх років тут стрімко розвивається. В першу чергу, за рахунок географічного розташування.

Федір САЙБЕРТ

проектний архітектор ІТ-компанії

Місто Ужгород знаходиться найближче до ЄС, воно є комфортним для проживання. Я думаю багатьох спеціалістів це зупиняє від переїзду. Але з негативу варто відзначити великий вплив ІТ-компаній Львова і Києва. У свій час багато спеціалістів переїхало туди в пошуках нових цікавих проектів. І на сьогоднішній день відчутний цей дефіцит спеціалістів, особливо рівня senior та проектних менеджерів.

На сайті галузевої асоціації ІТ Ukraine зазначають: однією з умов забезпечення розвитку галузі є розвиток ІТ-освіти та кадрового потенціалу. Основним же постачальником ІТ-кадрів в Ужгороді є факультет інформаційних технологій Ужгородського національного Університету. Рівень підготовки фахівців тут доволі високий. Вже під час навчання студенти проходять практику як у місцевих ІТ-компаніях, так і в закордонних. Окрім того університет бере участь у ряді навчальних програм за обміном, за якими студенти мають можливість навчатися у країнах ЄС.

Ігор ПОВХАН

декан факультету Інформаційних технологій УжНУ

Цього року запускається дуже цікава програма. Це магістерська спільна програма з Школою економіки міста Братислава, це вищий навчальний заклад. Ми вирішили поєднати програмну інженерію та бізнес-процеси. Це якби такий сучасний тренд, який готує не просто ІТ-шника, а й ІТ-шника, який розбирається у бізнес-процесах, може аналізувати їх та прогнозувати.

Також, Ужгородський національний університет з 2014-го до 2020-ого року активно бере участь у проекті Європейського Союзу під назвою Еразмус+. Це програма яка дає студентам можливість навчатися протягом семестру або академічного року у одному з вишів Європи. При цьому студент отримує відповідну стипендію, близько 800 євро на місяць. У відборі до програми беруть участь найкращі студенти університету, однак поборотися за можливість навчатися у ЄС можуть всі.

Leave a Reply