RADIO7

#добреналаштоване

Програма муніципальна няня

Програма муніципальна няня

12 лютого вступив у дію Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затверджений Постановою Кабміну від 30 січня 2019 року №68.

Департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради повідомляє: батьки відтепер матимуть змогу щомісяця отримувати компенсацію витрат на догляд за дитиною віком до 3-х років у розмірі прожиткового мінімуму, передбаченому на дітей віком до 6 років, встановленого на 1 січня цього року (зараз – це 1626 грн.).

ХТО МОЖЕ БУТИ МУНІЦИПАЛЬНОЮ НЯНЕЮ?
– будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91);
– юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10),
крім державних і комунальних дитсадків.

У договорі з людиною, яка надає послугу муніципальної няні, визначається, зокрема, назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Компенсація не призначається батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення з державного бюджету.

ЩО НЕОБХІДНО ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ?
Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору повинні подати в департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради в паперовій або електронній формі:
– заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;
– заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;
– копію договору з нянею;
– документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку) – у подальшому подаються щомісяця до 5 числа.

До заяви додаються копії (при собі мати оригінали для звірки):
– свідоцтва про народження дитини;
– паспорта одержувача компенсації з даними про ПІБ, дату видачі та місце реєстрації, ІПН;
– документа, що підтверджує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Відомості про реєстрацію муніципальної няні і наявності відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Нагадуємо, оформлення такої компенсації не позбавляє виплати при народженні дитини, її мати чи батько продовжують отримувати згідно з чинним законодавством.

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

 

Leave a Reply