RADIO7

#добреналаштоване

Проект курорту на Свидовці передбачає забудову 1,5 тис га лісу

Проект курорту на Свидовці передбачає забудову 1,5 тис га лісу

Проект гірськолижного курорті на Свидовці передбачає забудову території 1,5 тис га гірського масиву, зокрема це і приполонинські ліси. Про це під час зустрічі FreeSvydovets у смт Ясіня Рахівського району повідомила еколог, керівник ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

«Проект має бути розрахований на 22-28 тис туристів, які будуть знаходитись там одночасно. Також обіцяють створення 5 тис робочих місць. Практично ми знаємо, що на сьогодні це є дикий куточок природи у високогір’ї, де нічого немає крім дикої природи. Тобто під комплекс усе буде створюватися практично з нуля, будуть будуватися дороги, проводитися лінії електропередач, будуватися готелі, магазини СПА-салони, інші установи, навіть планувалось будівництво невеликої злітної смуги. Тому мова про досить масштабний проект», – сказала Оксана Станкевич-Волосянчук.

«З одного боку складається враження ніби це є шанс для розвитку цього регіону. Тим не менше, наша група FreeSvydovets, цей шанс не бачить шансом. Не те, що ми проти розвитку, просто ми вважаємо, що це розвиток не в той бік. В першу чергу нас непокоїть те що руйнація йде у високогір’ї, мова йде про те, що буде втрачено ще один шматок дикої природи. Саме дика природа надає нам ті екологічні послуги, які нам потрібні щодня», – додала еколог.

https://zaholovok.com.ua/proekt-kurortu-na-svidovtsi-peredbachaje-zabudovu-15-tis-ga-lisu-%E2%80%93-ekolog

Makhanets Alex

    Leave a Reply