RADIO7

#добреналаштоване

Про зустріч з Путіним я домовлявся ще влітку – Байден повідомив, як відтепер бачить відносини з Росією

Про зустріч з Путіним я домовлявся ще влітку – Байден повідомив, як відтепер бачить відносини з Росією

Президент США Джозеф Байден ще влітку 2020 року домовлявся з очільником РФ Володимиром Путіним про зустріч.

Про це хазяїн Білого дому повідомив на брифінгу, який транслював телеканал “Прямий”.

“Коли я говорив з президентом Путіним, я пояснив йому, що спілкування між двома сторонами має бути прямим, і це те, що нас буде рухати вперед до більш ефективних відносин. Я запропонував йому влітку в Європі зустрітися з ним та поговорити про важливі речі, з якими зустрічаються наші країни. І на цьому саміті нам хотілося би запровадити стратегічний діалог щодо безпеки. Ми будемо говорити про критичні і глобальні виклики, які стосуються і США, і Росії. Це ядерні загрози від Ірану та подібних країн, а також кліматичні проблеми. Я повідомив Путіну, що США мають повну підтримку своїх партнерів в Європі”, – розповів Байден.

Він згадав і про “патріотичність” населення Росії.

“Я з президентом Путіним говорив про наші відносини. І я цю відповідальність сприймав дуже важливо. І я вважаю, що він також її сприймав важливо. Ми знаємо, що Росія – це народ патріотичний. І ми бажаємо миру у світі.

І коли я звернувся до президента, я повідомив, що всі змоги якісь завадити нашим виборам до цього були зустріті серйозно, і ми не будемо толерантно ставитися до втручання в нашій вибори.

Після переходу у нас була ситуація, коли наші сонячна та повітряна енергія були під хакерською атакою Росії. В адміністрації ми казали, що ми будемо слідкувати дуже пильно за цією ситуацією, адже у нас є всі дані. І потім, щоб зрозуміти, яку відповідь ми будемо надавати Росії. І за цей тиждень я говорив, що ми будемо відповідати серйозно по всім підсумкам”, – зазначив президент США.

Він також прокоментував введення нових санкцій проти Російської Федерації.

“Сьогодні я прийняв декілька кроків, щоб пояснити Росії результати їхніх дій. Я пояснив все про санкції проти Росії. Я був дуже чітким з президентом Путіним. Але я вибрав бути дуже пропорційним. Я не хотів ескалації відносин з Росією. Ми хочемо мирних відносин. Але якщо Росія буде далі нападати на нашу демократію, я вважаю, що ми маємо відповісти. І це моя відповідальність як президента США”, – заявив Байден.

Джерело.

Leave a Reply