RADIO7

#добреналаштоване

Про оборону Донецького аеропорту розповість фільм, знятий на телефон бійцем

Про оборону Донецького аеропорту розповість фільм, знятий на телефон бійцем

Українське об’єднання документалістів BABYLON’13 презентує фільм “Аеропорт. Хроніка бійця”. Стрічка складається з записів, які робив на свій мобільний телефон боєць 93-ї бригади ЗСУ Олексій Болдирєв взимку 2014-2015 років під час оборони Донецького аеропорту.

Про це Укрінформу повідомив учасник об’єднання, режисер Володимир Тихий.

“На початку лютого 2015 року Олексій Болдирєв був проїздом у Києві. Він зв’язався з нами (ВАВИЛОН 13) та передав флешку з своїми записами, загальний час яких складав майже дві години. Олексій робив їх у форматі відео-блогінгу, який набирав у той час популярності. Він докладно розповідав про побут бійців і тактичні дії, у яких на той момент брали участь бійці його підрозділу”, – розповідає Тихий.

За його словами, Олексію вдалося створити унікальну документальну картину найзапеклішого епізоду російсько-української війни. Також Тихий зізнається, що нічого подібного їм не траплялося за роки існування кінооб‘єднання BABYLON’13

“Дуже прикметний характер оповідача, – зазначає Володимир Тихий. – Олексій Болдирєв – щирий та відкритий, його «репортажі» наповнені оптимізмом і любов‘ю до життя. Він буквально «сміється смерті в обличчя».

Перші епізоди стрічки “Аеропорт. Хроніка бійця” почнуть виходити на YouTube-каналі BABYLON’13 14 січня. Кожна серія присвячена певній позиції, на якій стояв підрозділ Олексія Болдирєва: «Висота 17» – злетна смуга аеропорту, «Диспетчерська вежа» і «Пожарка».

У майбутньому учасники BABYLON’13 планують створити повнометражний документальний фільм «Щоденник війни», який складатиметься з великою кількості хронікальних особистих записів українських бійців різних підрозділів, які вони робили за часів війни.

Олексій Болдирєв загинув у бою 9 грудня 2015 року поблизу селища Опитне Ясинуватського району. Болдирєва посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни» і нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту». Крім того, Олексію встановили меморіальну дошку у його рідному селі Великі Копані на Херсонщині, де його й поховали.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2617499-pro-oboronu-doneckogo-aeroportu-rozpovist-film-znatij-na-telefon-bijcem.html

Leave a Reply