RADIO7

#добреналаштоване

Президент Казахстану пішов у відставку

Президент Казахстану пішов у відставку

«Я прийняв рішення припинити свої повноваження в ролі президента. Цього року виповниться 30 років, як я посідаю найвищу посаду. Народ дав мені можливість бути президентом незалежного Казахстану», — сказав Назарбаєв, виступаючи зі зверненням до народу Казахстану 19 березня. З 20 березня він вже не буде президентом країни.

У своєму зверненні він подякував народу країни за підтримку — «для мене не було іншого визнання, окрім того, що ви мені довіряли». А також звернувся до молодого покоління, зазначивши, що він впевнений у ньому.

«Разом зі світом маємо змінюватися і ми», — сказав президент Казахстану.

Повноваження президента країни переходять до спікера сенату парламенту Касима-Жомарту Токеєва. На думку Назарбаєва, це саме та людина, якій сьогодні можна довірити управління Казахстаном.

Тепер Назарбаєв продовжить державну службу на посаді голови Ради безпеки та політичної партії «Нур Отан». Очолювати Раду безпеки він зможе пожиттєво.

Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/prezident-kazahstanu-pishov-u-vidstavku

Leave a Reply