RADIO7

#добреналаштоване

Представник Уряду в Раді заявив, що парламент підтримає відставку Данилюка

Представник Уряду в Раді заявив, що парламент підтримає відставку Данилюка

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів України Олександра Данилюка.

Про це він сказав після заяви прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про направлення до парламенту подання про відставку Данилюка, передає «Інтерфакс-Україна».

Проект постанови про відставку міністра фінансів Данилюка вже внесений до Ради.

«Я впевнений, що 226 голосів для зняття Данилюка в парламенті на сьогоднішній день є. На жаль, так сталося, що в парламенті майже з усіма фракціями у Данилюка конфлікт», — сказав він.

Депутат зазначив, що виконувати обов’язки глави Мінфіну буде перший заступник міністра Оксана Маркарова, яка також буде брати участь в переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Денисенко зазначив, що говорити про наступника Данилюка передчасно і він не бачить нічого поганого в тому, що очолювати фінансове відомство буде виконуючий обов’язки.

«Спочатку потрібно звільнити міністра, а потім говорити про нові кандидатури», — сказав він.

6 червня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Тепер його звільнення має підтримати парламент.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем’єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

Джерело:https://hromadske.ua/

Leave a Reply