RADIO7

#добреналаштоване

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує про заборону спалювання сухотрав’я та чагарників уздовж ліній електропередач

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує про заборону спалювання сухотрав’я та чагарників уздовж ліній електропередач

З настанням пожежонебезпечного весняно- літнього періоду різко збільшується кількість пожеж, про що свідчить статистика і щорічний аналіз виникнення пожеж. Через часті випадки спалювання сухотрав’я зростає небезпека виникнення пожеж як в лісових масивах, так і безпосередньо поблизу ліній електропередач та електрообладнання.

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує: категорично забороняється спалювання сухотрав’я, чагарників та влаштування сміттєзвалищ поблизу охоронних зон ліній електропередач та біля трансформаторних пунктів, електропідстанцій. Це передбачено чинним законодавством України!

Охоронна зона електричних мереж встановлюється вздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів за умови невідхиленого положення, на відстань (для повітряних ліній напругою):

2 метрів – до 1 кВ

10 метрів – до 10 кВ

15 метрів – до 35 кВ

20 метрів – до 110 кВ

25 метрів – до 220 кВ.

Особи, винні у порушенні законодавства у сфері цивільного захисту, несуть відповідальність відповідно до ст. 140 Кодексу цивільного захисту України,  ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 241, 245 Кримінального кодексу України.

Пресслужба ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

Leave a Reply