RADIO7

#добреналаштоване

Позиція міського голови щодо земельної ділянки на площі Петефі

Позиція міського голови щодо земельної ділянки на площі Петефі

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв наклав вето на один із пунктів (1.2) рішення, прийнятого на сесії міськради 30 травня 2019 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок». Цей пункт стосується земельної ділянки площею 0,0922 га (кадастровий номер 2110100000:01:001:0314) на площі Шандора Петефі, 17 та її передачі в оренду ТОВ «Мисло». Позиція міського голови  Богдана Андріїва: вільну від забудови земельну ділянку закріпити на праві постійного користування за закладом освіти  – ЗОШ №9 – з можливістю розширення спортивного залу або спортивних майданчиків.

Працівники Ужгородської міської ради встановили, що будівля літ. Б, яка безпосередньо розміщена на цій земельній ділянці, зараз належить не ТОВ «Мисло», а іншій юридичній особі. Причому спершу право власності на будівлю літери Б площею 63 кв. м  протиправно зареєструвало на себе ТОВ «Мисло», а потім переєреєструвало на іншу юрособу. Ця будівля перебувала у комунальній власності міста, що підтверджується відповідним реєстраційним посвідченням та іншими архівними документами, тому Ужгородська міська рада доводитиме протиправність привласнення об’єкту. Подано позов до суду з вимогами про скасування права власності ТОВ «Мисло» на цю будівлю та повернення об’єкту в комунальну власність.

ТОВ «Мисло» має право власності на будівлю літ. А (фасадна будівля поруч) і загалом є недобросовісним користувачем земельної ділянки, оскільки із 2004 року, з часу набуття права власності на приміщення літ. А, не сплачувало до міського бюджету кошти за фактичне користування земельною ділянкою.

Як зазначають у департаменті міського господарства Ужгородської міської ради, таким чином немає правових підстав здійснювати оформлення всієї земельної ділянки лише на користь ТОВ «Мисло», адже йдеться про два різні (окремі) об’єкти нерухомого майна різних власників. Тому найперше необхідно здійснити поділ земельної ділянки під об’єктами нерухомого майна.

Leave a Reply