RADIO7

#добреналаштоване

Посли країн «Великої сімки» розкритикувати ініціативу Зеленського про розширення люстрації

Посли країн «Великої сімки» розкритикувати ініціативу Зеленського про розширення люстрації

Посли країн «Великої сімки» (G7) підтримують притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою, але нагадали, що нинішня ситуація в Україні відрізняється від тієї, яка була після Революції Гідності.

Про це йдеться в заяві послів G7 в Україні, опублікованій у зв’язку з ініціативою президента Володимира Зеленського про розширення люстрації на політиків і топ-чиновників часів його попередника Петра Порошенка.

«Виборчі зміни й політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркової заборони всіх учасників виконавчого і законодавчого процесу управління», — наголосили дипломати.

«З 2014 року ми мали можливість вітати прогрес у реформуванні низки важливих сфер. Залучення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком, однак, на наше переконання, нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка мала місце після Революції Гідності», — додали у заяві.

Нагадаємо, 11 липня Зеленський заявив, що пропонує поширити дію закону про люстрацію на топ-чиновників часів Порошенка.

12 травня Зеленський вніс до Ради законопроєкт про розширення люстрації на топ-чиновників, призначених з 23 лютого 2014 року.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкт, розширити дію люстрації на топ-чиновників, які працювали до інавгурації Зеленського, пропонується через «зловживання ними своїм службовим становищем під час виконання посадових обов’язків, уникнення відповідальності за дії, що спрямовані на власне збагачення».

Джерело:  https://hromadske.ua/posts/posli-krayin-velikoyi-simki-rozkritikuvati-iniciativu-zelenskogo-pro-rozshirennya-lyustraciyi

Leave a Reply