RADIO7

#добреналаштоване

Політв’язень Гриб заявив про тиск під час свідчень про схиляння Єршової до теракту

Політв’язень Гриб заявив про тиск під час свідчень про схиляння Єршової до теракту

Український політв’язень Павло Гриб на суді в Росії 24 січня заявив, що його свідчення 2017 року не відповідають дійсності — на нього емоційно тиснути та казали, що «краще підписати».

На засіданні в Північно-Кавказькому окружному військовому суді прокурор зачитав свідчення Гриба від 29 серпня 2017 року.

«Рішення про схиляння громадянки Росії Тетяни Єршової було ухвалене лише мною, наказів від сцпеслужб та екстремістських організацій України не надходило», — ідеться у протоколі.

У цьому ж документі зафіксовано, що Гриб зустрівся з Єршовою (дівчиною, яку він нібито схиляв до теракту) в білоруському Гомелі, а згодом поїхав до Сочі, щоб поговорити «наодинці». Потім він доїхав до Смоленська, а звідти до Ярцево (де, за версією слідчих, був затриманий). Зазначимо, що сам Гриб заперечує своє затримання в Росії та вказує, що його затримали в Білорусі, а веж потім перевезли до Росії.

У другому протоколі, озвученому в суді, політв’язень зізнається, що переписувався з Єршовою та хотів її схилити до теракту на шкільній лінійці у Сочі.

«Мені було відомо, що через антитерористичні дії у місцях скупчення людей завжди є працівники спецслужб, камери нагляду, тому я відправив їй повідомлення: «І там можуть бути «мусора» (міліція — ред.) перед цим, з собаками», — вказано в протоколі.

На суді 24 січня політв’язень заявив, що такі свідчення не відповідають дійсності.

«На мене тиснули морально та психологічно… мені казали, що краще підписати, або ж вони застосують до мене фізичну силу, погрожували мені тортурами», — сказав Гриб.

Під час цього ж засідання 24 січня політв’язню Павлу Грибу викликали швидку допомогу через стан здоров’я.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

https://hromadske.ua/posts/politvyazen-grib-zayaviv-pro-tisk-pid-svidchen-pro-shilyannya-yershovoyi-do-teraktu-kazali-sho-krashe-pidpisati

Makhanets Alex

    Leave a Reply