RADIO7

#добреналаштоване

Політв’язень Панов не отримує медичної допомоги та перебуває в інформаційній ізоляції

Політв’язень Панов не отримує медичної допомоги та перебуває в інформаційній ізоляції

Незаконного утримуваний Росією український політв’язень Євген Панов, засуджений до 8 років суворого режиму колонії за так званою «справою диверсантів», не отримує медичної допомоги, а також перебуває в інформаційній ізоляції — йому заборонено отримувати періодику.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової «забезпечити дотримання прав українського громадянина Євгена Панова, а також сприяти в наданні йому належної медичної допомоги офтальмолога,  невролога та стоматолога».

Денісова, з посиланням на слова адвоката, який побував у колонії Омська №6, де утримують Панова, повідомила, що «Євген скаржиться на погіршення зору, постійний головний біль, проблеми із зубами. Медична допомога вчасно не надається. Харчується Євген з проміжками у 15 годин. Тривале перебування в стані голоду створює додаткові ризики для здоров’я. Євген, опинився ще й в інформаційній ізоляції — йому заборонено отримувати періодику».

Брат Євгена, Ігор Котелянець, розповів, що у колонії Панов дуже схуд. Також він повідомив, що нещодавно до Панова приходили представники ФСБ. «… навішали лапши, що всі в’язні зобов’язані проходити поліграф. Посадили, почали ставити питання про політику, після яких Женя відмовився від спілкування, встав і вийшов. Недоспецагенти не стали примушувати, убігли. Бо знають, що незаконно. Думали всі будуть тремтіти від одного їх погляду», — зазначив Котелянець.

Брат Євгена також розповів, що через скло будки, але він прочитав «всі 40 аркушів роздрукованих фб-привітань, які ви залишали під вітальним постом в Женін день народження. В листах раніше він часто вживав оце “якщо мене хтось ще пам’ятає”».

Котелянець також опублікував відео, де Панов передає вітання українцям.

https://www.facebook.com/igor.kotelianets/videos/10217122442006690/

Лист Панову можна відправити за адресою:

Панову Е.А. 06.06.1977 г.р. 2 отряд, ФКУ ИК №6 УФСИН России по Омской области, г.Омск, ул.10 лет Октября, д.176, 644009, Российская Федерация».

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович.

Фігуранти справи «кримских диверсантів» Євген Панов і Андрій Захтей утримувалися в московському СІЗО «Лєфортово».

Євген Панов відмовився піти на угоду зі слідством. 16 квітня 2018-го у «суді» Криму зачитали обвинувальний вирок  «диверсанту» Панову. Федеральна служба безпеки Росії звинуватила Панова у підготовці «диверсії» на окупованому півострові, а також у зберіганні та контрабанді зброї. 13 липня 2018-го Панова у Криму засудили до 8 років колонії суворого режиму.

Згодом стало відомо, що Євгена Панова етапували з Сімферопольського СІЗО в Москву. У січні 2019-го Євгена Панова доставили до Омська після чотиримісячного етапу.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/politvyazen-panov-ne-otrimuye-medichnoyi-dopomogi-ta-perebuvaye-v-informacijnij-izolyaciyi

 

Leave a Reply