RADIO7

#добреналаштоване

Погашення марок «Ассоль вже не та» і «Святий Миколай захищає Миколаїв»

Погашення марок «Ассоль вже не та» і «Святий Миколай захищає Миколаїв»

Марки «Ассоль вже не та» та «Святий Миколай захищає Миколаїв» погасили сьогодні в Ужгороді сьогодні, 13 липня. Обласний центр Закарпаття став уже 14-им містом, куди завітала відома Міжнародна виставка карикатур на тему «Російський військовий корабель, йди на ***!»
У церемонії погашення марок із лімітованих колекцій біля головпоштамту взяли участь Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, народні депутати України Михайло Лаба та Дмитро Кисилевський, виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша, керівник Закарпатської дирекції «Укрпошта» Сергій Калій, представниця Ротарі-клубу «Миколаїв», голова правління «Асоціації лідерів туризму Миколаївської області» Тетяна Чичкалюк, член оргкомітету Міжнародної виставки карикатур, представник Ротарі-клубу «Одеса-Ришельє» Олександр Федоров, президентка Ротарі-клубу «Ужгород» Тетяна Андрусь.
На марці «Ассоль вже не та» зображена дівчина, яка стоїть на березі моря та цілить із зброї в корабель з червоними вітрилами та ворожим триколором. На наплічнику дівчини – український прапорець. Автор малюнка – одеський художник-карикатурист Віктор Джевага. Це – варіація на тему легендарної фрази українського прикордонника щодо російського військового корабля.
Марка «Святий Миколай захищає Миколаїв» була створена за малюнком відомого в Україні художника з Рівненщини Юрія Журавля.
Якщо казати про виставку політичних та антивоєнних карикатур, то в експозиції – понад 300 робіт авторів із України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Румунії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, Франції, Австрії, Мексики та інших країн. За словами організаторів, захід має за мету привернути додаткову увагу суспільства до проблематики війни та її наслідків через гумор, висміювання ворога. Кожна карикатура по-своєму висвітлює обличчя диктатора-параноїка, брехливість російської пропаганди та відсутність моральності у російських окупантів.
Після спецпогашення марки та конверта з лімітованої колекції марки «Ассоль вже не та…» та «Святий Миколай захищає Миколаїв» презентували і сувенірну монету «Русскій воєнний корабель, іди на ***!». Зібрані з продажу кошти спрямують на підтримку військових.
Сьогодні з експозицією могли ознайомитися ужгородці, гості міста, а вже завтра, 14 липня, карикатури у складі Міжнародної пересувної виставки «Нескорена Україна-2022», організованої Закарпатським регіональним відділенням Асоціації міст України, Ротарі-клубом «Ужгород» та Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області, вирушать містами Словаччини.

Leave a Reply