RADIO7

#добреналаштоване

ПІН та ПАК-коди відкривають можливості для повноцінного користування ID-карткою

ПІН та ПАК-коди відкривають можливості для повноцінного користування ID-карткою

З початку цього року більше 28 тисяч закарпатців стали власниками ID-карток. Основною перевагою електронних паспортів громадянина України є високий ступінь захищеності. Завдяки імплантованому безконтактному носію, який містить персональні та біометричні дані власника, ID-картку неможливо підробити чи скопіювати.

Своєрідним особистим ключем, який відкриває для власника паспорта можливість користуватися ID у повному обсязі, є два ПІН та два ПАК-коди.  ПІН1 призначений для ідентифікації та авторизації доступу до безконтактного електронного носія, а ПІН2 – для накладення електронного цифрового підпису. У разі неправильного введення кожного з ПІН-кодів тричі, для розблокування використовуються персональні авторизаційні коди (ПАК1 і ПАК2).

Дані коди є конфіденційною інформацією, вони обираються власником ID-картки самостійно, після введення містяться лише на чіпі, повинні надійно зберігатися і не повідомлятися стороннім особам. Якщо людина не пам’ятає своїх ПІН та ПАК-кодів і доступ до чіпа заблоковано, її електронний паспорт залишається дійсним, і ним можна користуватися до закінчення терміну дії, хоча і з певними обмеженнями. Якщо ж власник ID-картки бажає користуватися нею у повному обсязі, йому потрібно звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби для оформлення нового паспорта.

ГУДМС України в Закарпатській області

Leave a Reply