RADIO7

#добреналаштоване

Переосмислення Леся Курбаса. Українську оперу покажуть у Відні та Нью-Йорку

Переосмислення Леся Курбаса. Українську оперу покажуть у Відні та Нью-Йорку

11 червня в Києві відбудеться прем’єра опери-антиутопії GAZ, створеної на основі однойменної вистави Леся Курбаса. Згодом українську оперу покажуть у Нью-Йорку та Відні.

Опера GAZ, над якою працювали митці з України, Австрії та США, натхнена постановкою Курбаса, що була показана у 1923 році. Дія відбувається навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що продукує енергію для всього індустріального суспільства, пише The Village.

Над створенням опери працювали режисерка Вірляна Ткач (США), композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко (Україна), художник Вальдемарт Клюзко (Україна) та австрійський хореограф Симон Майєр.

У GAZ на сцені одночасно взаємодіятимуть оркестр, вокалісти та глядачі, а центральним образом буде препароване піаніно.

«У серії перформансів-ритуалів вони взаємодіють через живі інструменти, live-електроніку, метацитати та архаїчні наспіви. Глядач потрапляє у постіндустріальний світ, жителі якого перебувають під гіпнозом сакральних «формул-повторів». Декламуючи їх, поступово вводять і спостерігачів у стан ментальної левітації, в якому необхідно робити вибір між масовим та індивідуальним, екологічним та індустріальним, раціональним та безсвідомим», – розповідає композитор Ілля Разумейко.

Фрагменти опери можна було побачити у Києві під час проведення виставки, присвяченої спадку Леся Курбаса у Мистецькому арсеналі.

У Відні оперу покажуть 17 вересня на фестивалі MusiktheatertageWIEN, а американська прем’єра GAZ відбудеться 2020 року в театрі La Mama (Нью-Йорк).

Джерело: https://style.nv.ua/ukr/kultura/pereosmislennya-lesya-kurbasa-ukrajinsku-operu-pokazhut-u-vidni-ta-nyu-yorku-50016583.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply