RADIO7

#добреналаштоване

Переможцями Чемпіонату України з водного поло серед юнаків стали львів’яни

Переможцями Чемпіонату України з водного поло серед юнаків стали львів’яни

В Ужгороді завершився Чемпіонат України з водного поло серед юнаків 2007 р.н. який проходив з 5 по 9 червня в Ужгороді на базі басейну  “Аква Ріо-Парк”. У фіналі зустрілися команди Львова, Харкова, Києва та Ужгорода. У результаті напружених ігор перше місце отримали гравці СОК «Євроспорт» (м.Львів), 2-е місце посіла збірна Харківської області-1, бронзові призери чемпіонату ГО “ВА ім. О. Баркалова” – СДЮШОР ім. Я. Клочкової, м. Харків. Ужгородська команда ВК «Ужгород» на 5-тій сходинці.

Всі команди, за словами Віталія Лісуна, державного тренера національної збірної команди України з водного поло, мали більш-менш рівні шанси. «У Чемпіонаті починали брати участь 15 команд, 3 підгрупи. Після попереднього етапу до фіналу потрапило 6 команд (по 2 найкращі з кожної підгрупи): 2 львівські команди, дві харківські, команда Києва та Ужгорода,- коментує Віталій Лісун. – Команди практично всі рівні, є трохи слабші трохи сильніші. Наприклад, команда, яка зайняла останнє місце, обіграла команду, яка стала 4-ою. На розподіл місць це не повипливало, але це свідчить, що плюс-мінус команди рівні. Є лідери трохи, але великого розриву нема». За словами державного тренера, організація Чемпіонату в Ужгороді одна з найкращих за останній час. «Все пройшло чудово, власники комплексу і місцеві організатори влаштували все на рівні! Федерація теж допомогла: надали табло, призи, – додав Віталій Лісун.

Олександр Білак, заступник мера Ужгорода, привітав спортсменів і зауважив: керівництво міста працює над тим, щоб створити відповідну інфраструктуру для розвитку водного поло у місті. «Проблема у тому, що у нас немає постійної спортивної інфраструктури для цього виду спорту. Басейнів замало, водних видів спорту багато. Всі басейни виключно для плавання, – каже Олександр Білак, – Не дивлячись на це, наші команди з водного поло показують досить високі результати на всіх змаганнях різного рівня. Сьогодні трохи не вистачило фарту. Будемо працювати над тим, щоб розбудовувати інфраструктуру і готувати успішні команди до виступів».  Заступник мера додав, що наразі місто опрацьовує декілька майданчиків під інвестиційний проект, де змогли б займатися саме команди з водного поло.

Змагання такого рівня як Чемпіонат України – це велика подія для Ужгорода. На цьому наголошує Володимир Гавриленко, головний тренер ВК «Ужгород». «Вперше за останні 10 років на цьому басейні проходить турнірі такого рівня. Ми сподіваємося започаткувати традицію: щорічно проводити 1-2 турніри із залученням іноземних команд міжнародного рівня, рухатися лише вперед, розвивати цей напрямок. Ужгородська команда зайняла 5-те місце, трошки не вистачило майстерності, будемо тренуватися. Це стимул до того, щоб рости. Сам Чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні, це всі відзначили. Все було чудово: басейн, гарна підготовка тренерів та гравців». Всі призери отримали нагороди від організаторів.

Переможці Чемпіонату – команда «Євроспорт» не стримувала емоцій, у Львів хлопці з тренерами везуть золоті відзнаки! «Ми готувалися і бажали потрапити у призери. Після першої гри, не дуже вдалої, було розчарування, але ми вірили, що не даремно витрачали сили, перемога прийде! – коментує Олексій Єгоров, тренер команди «Євроспорт» , м.Львів. – Незручною командою для нас була ДЮСШ №3, незважаючи на те, що вони зайняли не дуже високе місце. По силах вона досить рівна і може непогано грати. Харківські команди ми не знали, але наша підготовка давала нам впевненість, що ми можемо, якщо не вигравати, то боротися нарівні».

Далі, за словами тренера, у дітей відпочинок, ще заплановано кілька турнірів. Але до активних тренувань хлопці повернуться вже у вересні.

 

 

Leave a Reply