RADIO7

#добреналаштоване

Партнери США у Європі радили не надавати Україні Javelin

Партнери США у Європі радили не надавати Україні Javelin

Посол України в США Валерій Чалий розповів, що однією з причин того, що за часів президенства Барака Обами Вашингтон відмовляв Києву у наданні летальної зброї, були поради європейських лідерів.

В інтерв’ю Європейській правді Чалий назвав кілька причин, які зробили можливою передачу Києву ракетних комплексів Javelin. Перше – те, що у Вашингтоні поступово усвідомлюють агресивну політику Росії, а друге – те, що окрім агресії проти України з’являються нові міжнародні злочини Кремля, на які необхідно реагувати.

“І є третя причина – це особистий підхід Дональда Трампа… Трамп більше орієнтується на своїх радників чи власну позицію, ніж на поради партнерів з Європи”, – сказав український дипломат, додавши, що Обама більше дослухався “до деяких порад європейців проти надання нам летального озброєння”.

Водночас він не уточнив, які саме європейські лідери вплинули на відмову адміністрації Обами.

Також Чалий наголосив на готовності України не лише отримувати безкоштовно, але й купувати американську зброю.

“Ми готові розглядати закупівлю озброєння в США, а не тільки отримання як безповоротної допомоги – а це важливо для Дональда Трампа, у минулому бізнесмена”, – пояснив він.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення $350 мільйонів на оборонні потреби України.

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Leave a Reply