Папа Римський розгляне ідею відвідати Білорусь — Ватикан

Папа Римський розгляне ідею відвідати Білорусь — Ватикан

За словами держсекретаря Ватикану П’єтро Пароліна, Папа Римський Франциск «розгляне» ідею відвідати Білорусь.

Про це повідомляється на сайті римо-католицької церкви в Білорусі.

«Білорусь завжди була дуже зацікавлена ​​у візиті Папи», – підкреслив держсекретар Його Святості.

Однак ці плани не були конкретизовані, а зараз пандемія коронавірусу, за словами ієрарха, «заблокувала всі», невідомо, на який час.

«Думаю, що це один із візитів, які Папа розгляне», – сказав кардинал П’єтро Паролін.

У Ватикані зазначили, що стежать за ситуацією, яка склалася після видворення з Білорусі лідера римо-католиків Тадеуша Кондрусевича.

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей 11 вересня на зустрічі з секретарем з відносин з державами Державного секретаріату Святого Престолу, архієпископом Полом Річардом Галлахером підтвердив запрошення Папі Римському Франциску відвідати країну.

“Хотів би передати Папі Франциску, що запрошення відвідати Білорусь залишається в силі”, – сказав Макей.

Він нагадав, що президент Білорусі Олександр Лукашенко двічі здійснював офіційний візит до Ватикану, він зустрічався і з Папою Римським Бенедиктом, і Папою Римським Франциском.

Як повідомлялося, раніше білоруські прикордонники не пустили до країни голову Католицької церкви Білорусі архієпископа Тадеуша Кондрусевича, який повертався додому з Польщі.

У Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%. Після погроз Тихановська була змушена виїхати до Вільнюса.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів і затримують учасників протесту. З початку демонстрацій, за даними опозиції, були затримані більш як 10 тисяч осіб, декілька людей загинули.

Євросоюз не визнав результатів президентських виборів у Білорусі й вирішив ввести персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.

Джерело: УКРІНФОРМ

 

Діана

Leave a Reply