RADIO7

#добреналаштоване

Пам’яті військового, члена асоціації адвокатів Олександра Поліводського

Пам’яті військового, члена асоціації адвокатів Олександра Поліводського

Його науковий доробок охоплює понад 70 наукових праць

Олександр Поліводський входив до Топ-100 найкращих юристів України, був членом Національної асоціації адвокатів України.

Після повномасштабного вторгнення рф до України чоловік пішов добровольцем захищати Батьківщину. Олександр трагічно загинув о 4-й ранку 19 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання на околиці села Діброва на Луганщині. Йому не виповнилось і 50-ти років…

Як повідомила у Фейсбуці Національна академія наук України, Олександр народився у 1973 році в Жмеринці у родині військового. Закінчивши середню школу зі срібною медаллю, він здобув вищу освіту на юридичному факультеті Ужгородського університету, після закінчення якого вступив до аспірантури Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України. У 1999 році блискуче захистив дисертацію.

Фото: Вища школа адвокатури НААУ 

Подальшу дослідницьку роботу в інституті успішно поєднував з адвокатською, законотворчою, експертною діяльністю. Олександр також викладав у Києво-Могилянській академії, спеціалізувався переважно на питаннях аграрного та земельного права, правового регулювання у сфері нерухомості. Заслужений авторитет давно здобула і утворена ним із партнерами юридична фірма «Софія».

Фото: Закон і Бізнес

Олександр Поліводський за підсумками дослідження «Вибір клієнта» входив до переліку 10 найрекомендованіших юристів із питань аграрного права. З вересня 2019 року до лютого 2023 року він очолював Комітет Національної асоціації з аграрного, земельного та довкілевого права. У 2021 році Асоціація відзначила його почесним знаком «Видатний адвокат України», а у грудні 2022 року – Почесною відзнакою «Захисник адвокатури України».

Олександра неодноразово запрошували радником з аграрних і земельних питань Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Європейська Комісія, численні міжнародні організації. Тривалий час він був також радником відповідних парламентських комітетів, співпрацював із низкою громадських організацій, брав активну участь у найважливіших заходах, пов’язаних із земельною реформою.

Фото: Юридична газета

Науковий доробок юриста охоплює понад 70 наукових праць, серед яких – низка монографій та навчальних посібників.

Але чи не головним його життєвим здобутком стала міцна, дружна родина, він створив її разом зі Станіславою, з якою познайомився ще у школі. Вони виховували чудових дітей – Софію і Тараса.

Олександр ще за три тижні до початку війни пройшов медичну комісію, зібрав документи, необхідні для призову до Збройних Сил України, і вранці 24 лютого 2022 року добровільно вступив до підрозділу тероборони Оболонського району Києва.

Фото: Фейсбук-сторінка Люсьєна Шум 

Він опанував військову справу, став стрільцем, пізніше зв’язківцем і воював, боронячи Київ, Київщину, Харківщину, Донеччину, Луганщину. Останнє відоме багатьом фото надіслав під час передислокації неподалік Бахмута.

Перебуваючи на війні, Олександр встигав виступати з лекціями перед військовими, спілкуватися з ними на різноманітні актуальні правові теми, у хвилини затишшя не полишав наукової діяльності.

Так, наприкінці 2022 року за участю Олександра Поліводського було підготовлено і видано колективну монографію «Фермерські господарства як учасники цивільних та земельних правовідносин: за матеріалами судової практики». Він тоді, 7 грудня, написав у Фейсбуці: «Одним з важливих підсумків 2022 року для мене особисто, попри все, є завершення проекту з видання цієї книги. Я вважаю, що війна – не привід відкладати на потім розбудову правової держави, не причина не розвивати верховенство права у всіх сферах! Інакше ми перетворимося на диктатуру і поступово програємо цю довгу війну».

Наразі у відділі проблем аграрного, земельного, екологічного та космічного права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України завершується підготовка монографії з проблем правового регулювання електронних правочинів у аграрних і земельних відносинах, один із важливих розділів якої теж підготував Олександр.

Колеги, друзі, всі, хто мав можливість працювати, спілкуватися з чоловіком або скористатися його допомогою як адвоката, незалежного експерта, неодмінно пересвідчувалися в його високій професійності, принциповості, порядності, величезній працьовитості. Усі щиро любили його за легку вдачу, оптимізм, незмінну усміхненість, завжди дослухалися до його спокійних, виважених, професійних порад. Тому його загибель є трагедією для дуже багатьох людей.

Фото: Наталка Марків, Вечірній Київ

Відспівування та прощання з Олександром відбулося 1 травня у Михайлівському Золотоверхому соборі у Києві.

Вічна пам’ять Герою!

 

Фото: Фейсбук-сторінка Олександр Поліводський

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.