RADIO7

#добреналаштоване

Оновлений сквер у Тячеві прикрасять символічні дерев’яні скульптури

Оновлений сквер у Тячеві прикрасять символічні дерев’яні скульптури

Ці символічні дерев’яні скульптури скоро встановлять у реконструйованому сквері напроти стадіону в Тячеві. Наразі ж над ними працює народний умілець-різьбяр Іван Райчинець з Воловеччини. Майстер вирізає фігури із тополь, які недавно зрубали біля ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В,Гренджі-Донського. Автор каже: працює на замовлення Тячівської міськради. Ідея скульптур належить йому, а ескіз малювала дружина різьбяра. Умільцю допомагає в роботі син Ростислав.
Перша фігура вже готова. Вона втілює легенду про назву одного з символів Тячева – гори Нересен на протилежному березі Тиси. За переказами, колись у давні часи під час ворожого наступу служниця закрила своїм тілом королеву, врятувавши її від поранення стрілою. Помираючи, вірна служниця промовила королеві “Ne eresszen el”, що з угорської означає “не відпускай мене”. Це відбувалося саме на горі над Тячевом, яку з тих пір називають Нересеном.
Друга скульптура – орел, зображений на гербі Тячева. Під ним вирізьблені назва міста українською і угорською мовами, та рік заснування Тячева. До Дня міста обидві скульптури будуть готові і встановлені в оновленому сквері.

Leave a Reply