RADIO7

#добреналаштоване

Омбудсмен Денісова приїхала до Москви: намагатиметься потрапити на суд у справі моряків

Омбудсмен Денісова приїхала до Москви: намагатиметься потрапити на суд у справі моряків

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова приїхала до Москви. Вона намагатиметься потрапити у Лефортовський суд, де 15 січня почнеться засідання з обрання запобіжного заходу полоненим українським морякам.

Разом з омбудсменом до Москви приїхали чотири члени сімей моряків. Інші приїдуть пізніше, повідомила Денісова. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів. Зазначимо, що російські слідчі просять, аби полоненим українським морякам продовжили термін тримання під вартою до 26 квітня 2019 року. Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/ombudsmen-denisova-priyihala-do-moskvi-namagatimetsya-potrapiti-na-sud-u-spravi-moryakiv

Makhanets Alex

    Leave a Reply