Окружний адмінсуд зобов’язав Кабмін переглянути прожитковий мінімум та визнав незаконним ухвалення бюджету на 2019 рік

Окружний адмінсуд зобов’язав Кабмін переглянути прожитковий мінімум та визнав незаконним ухвалення бюджету на 2019 рік

Окружний адміністративний суд Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, зобов’язав Кабінет міністрів України переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2019 рік, а також визнав протиправними дії уряду щодо розробки та схвалення бюджету на 2019 рік.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Відповідне рішення суд ухвалив у справі за позовом Станіслава Батрина до Кабінету міністрів України щодо встановлення розміру прожиткового мінімуму.

«Суд визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, продовольчих продуктів і послуг», — повідомляють у прес-службі суду.

Також суд визнав, що дії уряду, щодо схвалення, затвердження та винесення на голосування до парламенту проєкту бюджету на 2019 рік були протиправними, адже порушили порядок встановлення розміру прожиткового мінімуму та соціальних стандартів і гарантій.

«У своєму рішенні Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Кабінет Міністрів України встановити прожитковий мінімум відповідно до положень Законів України “Про прожитковий мінімум” та “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що прожитковий мінімум у бюджеті на 2019 рік встановили на рівні 1921 гривня на місяць з поетапним його підняттям до 2102 гривень на місяць. На основі цього показника розраховується розмір деяких державних соціальних виплат та допомог.

Нагадаємо, уряд встановив прожитковий мінімум у 2027 гривень, але визнав — на ці гроші не прожити.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/okruzhnij-adminsud-zobovyazav-kabmin-pereglyanuti-prozhitkovij-minimum-ta-viznav-nezakonnim-uhvalennya-byudzhetu-na-2019-rik

Діана

Leave a Reply