RADIO7

#добреналаштоване

Один простір для художників Мукачева

Один простір для художників Мукачева

Уже невдовзі виповниться три роки, як у другому завбільшки місті Закарпатської області закрили картинну галерею.

Мукачівська картинна галерея, заснована 1995 року, була спеціально перепланована під експозиційний простір та проіснувала до 2016-го. Знаходилася галерея в самому центрі міста на площі Федорова. Художникам запропонували в обмін «нові» приміщення, а насправді – підміну: експозиції та виставковий майданчик перенесли у замок «Паланок», що, на думку багатьох мукачівських художників, абсолютно не є альтернативою колишній галереї.

Декілька років митарств, і на сьогодні єдиним майданчиком для молодих митців Мукачева, в якому можна показати свою творчість та у невимушеній атмосфері поспілкуватися, є заклад «One space». «Один простір», якщо українською, відкриває вже четверту виставку, попередні три були персональними, а цього разу спільна. Молоде покоління художників Мукачева, а це Сергій Лакатош, Наталія Москальова-Лакатош, Катерина Шелевицька, Максим Господинчик, Катерина Ялова, Петро Керечанин та запрошені молоді митці з інших міст Олексій Федор, Яна Магей, Сергій Кондратюк та Володимир Михайлов представлені своїми картинами на виставці «Синтез», яка відкрилася 15 січня 2019-го.

«Виставка «Синтез» поєднала різних за стилем, технікою виконання та жанрами молодих художників під одним дахом, ім’я якому – Мистецтво. Такі заходи дають можливість спілкуванню, обміну досвідом та спільному плануванню майбутніх мистецьких заходів», – сказав куратор виставки художник Сергій Лакатош.

Спеціальним гостем на відкритті виставки був живописець, кандидат мистецтвознавства Аттіла Коприва, котрий організував діалог на тему «Мистецтво, час та актуальність».

«Дискусія була дуже жвавою та цікавою, ми порушували такі питання, як «Що таке актуальне та сучасне мистецтво?», «Що значить бути митцем?», «Чи потрібна академічна освіта в сьогоднішній системі координат?», «Менеджмент в мистецтві та хто виступає сьогодні агентом?» Можу також додати, що мені імпонує той факт, що картини в експозиції написані в різних стилях, а також те, що молодь шукає себе, не боїться висловлюватися, не повторює та не копіює старше покоління закарпатських митців», – прокоментував Аттіла Коприва.

Виставка триватиме до 11 лютого 2019 року.

Текст: Олександр Нікітчук

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

 

 

 

 

 

Leave a Reply