Закарпатці продовжують економити електрику незаконно. Попри суттєві штрафи та шкоду для здоров’я, встановлюють на своїх лічильниках пристрої для крадіжки електроенергії.
Використовують як дідівський метод – магніт, так і випромінювачі різного типу. Крадіжки працівники обленерго виявляють щодня з допомогою відповідної апаратури. Знайдені прилади зберігають у сейфах для подальшої утилізації. Такого добра в обленерго чимало. Нерідко жителі такою економією шкодять здоров’ю – своєму та інших. Зокрема, генератори згубно впливають на серце та нервову систему. Та як зекономити законно? В обленерго кажуть – це можливо при встановлені багатотарифних лічильників.
Встановивши такий, сплачувати жителі будуть різну ціну за електрику у різний час доби. Відповідно, з 23.00 і до 7 ранку за електроенергію з трьохзонним лічильником споживач буде платити всього 40% від вартості, з двохзонним –50%. У квитанціях за сплату жителі можуть бачити, скільки змогли зекономити. Заявку на заміну лічильника можна залишити на сайті обленерго. Варто пам’ятати, що такі методи, як пошкодження розрахункового засобу обліку та пошкодження і зрив пломб на лічильнику, встановлення магнітів чи інших незаконних приладів розцінюються як крадіжка електрики, тож відповідно – передбачена і відповідальність.
http://m-studio.net.ua/ekonomyty-kilowatty/
Leave a Reply