RADIO7

#добреналаштоване

Новий алгоритм Google прогнозує хвороби серця по сітківці ока

Новий алгоритм Google прогнозує хвороби серця по сітківці ока

Вчені з Google створили новий спосіб оцінки ризику серцевих захворювань за допомогою штучного інтелекту.

Алгоритм може дозволити лікарям прогнозувати ризик серцево-судинних захворювань, використовуючи сканування сітківки ока, пише The Verge.

При аналізі результатів сканування задньої частини ока пацієнта, програмне забезпечення компанії Google може точно виводити дані, включаючи вік людини, кров’яний тиск і його деякі шкідливі звички. Потім це можна використовувати для прогнозування ризику серцевого нападу, з приблизно такою ж точністю, як провідні сучасні методи.

Вчені з Google використовували медичні дані більше трьохсот тисяч пацієнтів для навчання даного алгоритму. Ця інформація також включала відскановані зображення сітківки. Далі нейронні мережі створювали шаблони на основі отриманих даних і вчилися пов’язувати контрольні ознаки при скануванні очей з певними метриками для передбачення ризику серцево-судинного захворювання.

“Нейромережі беруть дані, які були отримані за однієї клінічної причини і отримують з них більше, ніж ми в даний час. Замість того, щоб замінювати лікарів, штучний інтелект намагається розширити те, що ми можемо насправді робити”, – зазначив Люк Оукден -Рейнер, медичний дослідник з Університету Аделаїди, який спеціалізується на аналізі алгоритмів машинного навчання.

Згідно з даними розробників, точність визначення проблем з серцем у алгоритму становить 70%. Це всього на 2% менше в порівнянні з класичною методикою SCORE, для якої потрібен аналіз крові.

Раніше НВ повідомляло, що група розробників компанії Google створює програмне забезпечення, яке буде здатне передбачити стан пацієнта за допомогою штучного інтелекту. Головною особливістю алгоритму є здатність передбачити смерть пацієнта. Це дозволить лікарям раніше починати реанімаційні заходи.

 

Leave a Reply