RADIO7

#добреналаштоване

Німеччина визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

Німеччина визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

У понеділок, 4 лютого, Німеччина визнала Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. Про це повідомляє Die Zeit.За словами канцлера Ангели Меркель, Ніколас Мадуро відмовився призначити позачергові вибори, виходячи з цього, Берлін надалі буде взаємодіяти тільки з Гуайдо. “Зараз Гуайдо – це та людина, з якою ми говоримо про це, і ми очікуємо, що він почне процес виборів якомога швидше”, – сказала Меркель. Раніше Гуайдо був визнаний тимчасовим президентом Великою Британією, Францією, Іспанією, а також Швецією.  

23 січня лідер опозиції і спікер парламенту Хуан Гуайдо проголосив себе тимчасовим президентом охопленої економічною кризою Венесуели. США, Канада, більшість країн Латинської Америки, а також ряд інших держав офіційно визнали його тимчасовим главою держави. Ніколас Мадуро, якого Росія вважає легітимним президентом, заявив про спробу державного перевороту.

Президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість відправки американських військових до Венесуели. Він зазначив, що це є “одним з варіантів”, але не уточнив, в якому випадку він може піти на такий крок. Президент Франції, керівники урядів Іспанії та Австрії, міністри закордонних справ Данії, Латвії та Великої Британії заявили про визнання лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим виконувачем обов’язків президента цієї країни. Про це президент Франції, канцлер Австрії, голови МЗС Данії, Латвії та Британії повідомили у Twitter. Зокрема, державний секретар у закордонних справах і справах Співдружності Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Джеремі Хант висловив сподівання, що вибори наблизять завершення гуманітарної кризи. “Ніколас Мадуро не оголосив про проведення виборів впродовж восьмиденного терміну, як ми встановили. Тому тепер Сполучене Королівство разом з європейськими союзниками визнає Хуана Гуайдо як тимчасово виконуючого обов’язки конституційного президента, поки вибори, які заслуговують на довіру, не будуть проведені”, – наголосив Хант. Як написав президент Франції Еммануель Макрон, “венесуельці мають право висловлювати свою думку вільно і демократично”. “Франція визнає Хуана Гуайдо президентом, відповідальним за проведення виборчого процесу. Ми підтримуємо (міжнародну) контактну групу, створену Європейським Союзом, у цей перехідний період”, – наголосив Макрон. Канцлер Австрії Себастіан Курц зауважив, що “режим Мадуро відмовився погодитися на вільні і справедливі президентські вибори”. “З цієї причини відтепер ми вважаємо Хауна Гуайдо виконувачем обов’язків президента відповідно до Конституції Венесуели”, – наголосив Уурц. Про визнання Гуайдо тимчасовим президентом заявив і міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен. “Данія визнає президента Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим виконувачем обов’язків президента Венесуели до проведення нових вільних і демократичних виборів”, – заявив Самуельсен. За його словами, він вітає аналогічні заяви ключових партнерів з Євросоюзу. Самуельсен додав, що очікується важлива заява Євросоюзу з цього приводу. До визнання Гуайдо долучився і міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс. “Ми закликаємо до вільних, справедливих і демократичних президентських виборів”, – наголосив Рінкевічс. Як повідомляє іспанське видання El Pais, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес теж оголосив про визнання Гуайдо. Своєю чергою міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек у Twitter заявив, що сьогодні звернеться до уряду з пропозицією визнати Гуайдо тимчасовим президентом.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/nimechchina-viznala-guaydo-timchasovim-prezidentom-venesueli-50004553.html

https://www.unian.ua/world/10432956-shist-krajin-yevropi-viznali-guaydo-timchasovim-prezidentom-venesueli.html

 

Leave a Reply