RADIO7

#добреналаштоване

Німеччина може додати до коаліції винищувач Eurofighter – Резніков

Німеччина може додати до коаліції винищувач Eurofighter – Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що бачить можливість отримання з Німеччини винищувачів Eurofighter Typhoon.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

“Якби Британія та Німеччина об’єднали свої можливості з постачання винищувачів Eurofighter, це було б важливим кроком”, – сказав міністр в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke та французькій газеті “Ouest France”, опублікованому у вівторок.

Він нагадав, що вже існує міжнародна “танкова коаліція”, в якій основною моделлю є німецький Leopard 2, а також американські Abrams і британські Challenger. Резніков додав, що аналогічно може бути сформована “коаліція винищувачів” із базовою моделлю американського F-16, а також з Eurofighter і шведськими Gripen.

За його словами, загалом Україна потребує близько 120 винищувачів. “Найбільшу частину повинні складати F-16, яких у світі налічується понад п’ять тисяч. Але Eurofighter і Gripen також допомогли б нам”, – сказав Резніков.

Міністр наголосив, що, перш за все, Україна вітала б участь Німеччини у навчанні українських пілотів на Eurofighter. “Наші британські партнери готові запропонувати українцям курси навчання на винищувачах Eurofighter. А з нашими шведськими друзями ми обговорюємо, як розпочати навчання на літаках Saab Gripen”, – повідомив він.

Планом підготовки льотчиків Збройних сил України на винищувачах F-16 займаються Данія та Нідерланди. За словами Резнікова, Україна також веде переговори з Польщею та Бельгією щодо тренувань українських військових пілотів на бойових літаках. У Данії припускають, що вишкіл ЗСУ на винищувачах F-16 може початися в липні.

Фото: dpa

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.