RADIO7

#добреналаштоване

Необхідні кошти ДФРР, аби добудувати закарпатську дитячу здравницю

Необхідні кошти ДФРР, аби добудувати закарпатську дитячу здравницю

У четвер, 24 січня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс відвідав обласний спеціалізований дитячий пульмонологічний санаторій «Малятко», аби особисто перевірити, на якій стадії перебуває реконструкція незавершеного будівництва корпусу №1.

Лікувальний корпус оздоровниці розпочато ще у 2011 році, і на сьогодні, за результатами перевірки, виконано робіт лише на 42 відсотків. Через недобросовісного виконавця робіт, понад сім років об’єкт, площею 720 кв м, знаходиться в перманентному стані. До слова, керівник облради пересвідчився у неякісному виконанні робіт та недотриманні певних будівельних норм попереднім підрядчиком.

Як зазначає головний лікар санаторію Галина Мороз, в результаті простою та несприятливих погодних умов, корпус щороку руйнується. «Ми не можемо надавати повноцінний спектр лікувальних послуг дітям, які приїжджають оздоровитися з усієї області. І це при тому, що подібний дитячий санаторій на Закарпатті – єдиний! А став би, після реконструкції, аналогом «Артеку», – зазначила Галина Іванівна.

Михайло Рівіс повністю підтримав очільницю дитячого закладу, зауваживши, що нині залишається пріоритетом – профілактичний напрям збереження та зміцнення здоров’я маленьких краян.

– Закарпатська обласна рада подала всі необхідні документи до Державного фонду регіонального розвитку на 2019 рік для включення та фінансування недобудованого корпусу санаторію «Малятка», а також готова виділити необхідні кошти з обласного бюджету у рамках співфінансування, аби нарешті маленькі краяни повноцінно тут оздоровлювалися, – підкреслив Михайло Михайлович.

На завершення очільник крайового парламенту виконав приємну місію, вручивши Почесну грамоту облради кандидату медичних наук, головному лікарю обласного спеціалізованого дитячого пульмонологічного санаторію «Малятко Галині Іванівні Мороз за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі охорони здоров’я, розвиток медицини краю, багаторічну сумлінну і творчу працю, високий професіоналізм та з нагоди 50-річчя від дня народження».

Довідково: Нині санаторій «Малятко» здійснює обстеження, лікування та реабілітацію дітей віком від 3 до 6 років із неспецифічною бронхо-легеневою патологією. Крім того, санаторій приймає на оздоровлення школярів у літній період, а вже 7 років поспіль – цілорічно дітей молодшого шкільного віку без відриву від навчальної програми. Одночасно закарпатська здравниця може прийняти 80 дітей.

Позитивних результатів дитячий санаторно-курортний заклад «Малятко» має завдяки поліпшенню лікувально-діагностичної бази, впровадженню нових методик лікування та обстеження організму, а також роботі колективу досвідчених лікарів (педіатрів, фізіотерапевта, реабілітолога, стоматолога, дієтолога) та вихователів. Тут працюють кабінети фізіотерапії, функціональної діагностики, масажу, отоларингологічний, стоматологічний кабінет, а також інгаляторій. Санаторій має у своєму розпорядженні власну клінічну лабораторію.

Прес-служба Закарпатської облради

Leave a Reply