RADIO7

#добреналаштоване

Не горить і не промокає. Британський виробник одягу представив куртку з графена

Не горить і не промокає. Британський виробник одягу представив куртку з графена

Компанія Vollebak випустила першу в світі куртку, яка виготовлена ​​із застосуванням графена – незвичайного різновиду вуглецю.

Фахівці Vollebak створили свою двосторонню куртку з високоміцного нейлону, покритого з одного боку шаром графена, пише Futurism.

Якщо залишити куртку поруч з джерелом тепла, а потім надіти графеном всередину, то одяг почне гріти тіло. Графеновий матеріал також виробляє менше вологості при контакті зі шкірою порівняно з іншими матеріалами, тож одяг не прилипне, якщо ви спітнієте. На графені не можуть розмножуватися бактерії, матеріал дихає, але одночасно не пропускає воду.

Зшита куртка без швів: її частини вирізані за допомогою лазера і герметично з’єднані термічним способом.

“Куртка здатна не тільки проводити навколо вас тепло, що виходить від тіла, щоб зрівняти і збільшити температуру шкіри, але і, в теорії, може запасати необмежену кількість тепла і працювати як радіатор”, – говорить Стів Тідболл.

Співзасновник Vollebak Нік Тідболл сподівається, що куртка компанії допоможе графену стати більш популярним і масовим матеріалом. За його словами, ще два роки тому поява такої куртки була б неможливою.

Графен – це прозорий шар вуглецю товщиною в один атом, вперше отриманий ще в 2004 році. Це найміцніший з усіх матеріалів, відкритих на сьогодні, він дуже гнучкий і має високу провідність.

Наразі будь-яка людина, у якої є зайві $695, може купити куртку на веб-сайті Vollebak. Компанія сподівається, що багато клієнтів будуть експериментувати з незвичайною курткою і виявлять особливості, про які поки невідомо навіть виробнику. Втім, для ранкових пробіжок можна знайти і куртку дешевше.

Джерело: https://nv.ua/ukr/techno/innovations/ne-horit-i-ne-promokaje-britanskij-virobnik-odjahu-predstaviv-kurtku-z-hrafena-2489357.html

Leave a Reply