RADIO7

#добреналаштоване

NASA тепер може створювати кисень із вуглекислого газу на Марсі

NASA тепер може створювати кисень із вуглекислого газу на Марсі

NASA Perseverance – це найдорожчий пристрій, надісланий космічним агентством за межі планети. Вчені оснастили зонд вражаючим набором складних приладів та приладів для дослідження Марса. Безумовно, найбільший інтерес серед широкої громадськості викликає Ingenuity – мініатюрний вертоліт, захований всередині NASA.

Perseverance успішно досягнув Марса та перемістився у заздалегідь вибраний район. Ми вже повідомляли про перший і другий польоти дрону Ingenuity на Марсі, і найближчими днями історичні випробування триватимуть. Але космічне агентство підготувало черговий вражаючий сюрприз щодо обладнання, яке пропонує Perseverance.

NASA Mars

Це експеримент із використання ресурсів Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment (MOXIE), і зараз проведено перше успішне випробування. Таким чином, NASA вперше використовувало вуглекислий газ для виробництва кисню на поверхні чужої планети. Кількість, звісно, мала — усього 5,4 г, але це важливий доказ того, що технологія працює навіть на Марсі.

Такої кількості достатньо, щоб забезпечити астронавту приблизно десять хвилин дихання. MOXIE – це стратегічна демонстрація, яка може революціонізувати майбутні місії на чужих планетах. Перетворення вуглекислого газу в кисень є стратегічним досягненням, яке є лише початком експериментів MOXIE.

MOXIE location

Ракетним силовим установам також потрібен кисень, щоб вивести їх на орбіту, коли вони повертаються з Марса на Землю. Сучасна система, створена вченими, має розмір автомобільного акумулятора. Це становить 1% від розміру остаточного пристрою, який NASA планує надіслати на планету.

У майбутній місії планується участь чотирьох астронавтів, яким знадобиться 25 тонн кисню. Перетворення вуглекислого газу в кисень вимагає значних ресурсів, простору, палива та часу, але це все одно обов’язкова частина планів НАСА.

Очікується, що поточна версія MOXIE вироблятиме 10 г кисню на годину, що має бути підтверджено майбутніми тестами.

Джерело.

Leave a Reply