RADIO7

#добреналаштоване

Нам і не снилося. У Британії розробляють безпілотні літальні апарати для ремонту доріг

Нам і не снилося. У Британії розробляють безпілотні літальні апарати для ремонту доріг

Команда інженерів і вчених з Університету Лідса програмує дрони, які будуть переміщати будівельні блоки для ремонту трас.

Це перший крок до створення літальних апаратів, які автоматично будуть лагодити вулиці, повідомляє Autoblog.

Скануючий дрон вночі буде аналізувати стан дорожнього покриття в пошуках тріщин і невеликих отворів, а потім відправляти координати тріщин на другий дрон. Цей дрон повинен прибуде з вантажем асфальту потрібної форми, щоб відремонтувати дорогу. Як запевняють автори проекту, деякі виправлення займають менше хвилини.

Ключовим моментом для дорожніх безпілотників є те, що вони будуть відправлені на ремонт тріщин на дорозі раніше, ніж ці тріщини стануть вибоїнами. Перевага використання автономних систем для підтримки міста полягає в тому, що можна “вирішувати проблеми до того, як вони стануть проблемами”. У цьому випадку ще однією перевагою буде очищення доріг від обладнання ремонтників, яке зазвичай створює пробки.

Залишається неясним, як безпілотні літальні апарати будуть друкувати асфальт потрібної форми, а також те, як великий дрон зможе перевозити корисне навантаження. Коли проект почався, багато хто уявляв собі рішення, в якому скоординований флот дронів об’єднувався для перевезення важких конструкцій.

У програми залишилося ще 2,5 року до того моменту, коли вчені почнуть випробовувати дорожні дрони в Лідсі.

“Можливо, нам доведеться до 2050 року чекати відповіді на питання одного коментатора: “Чи будуть реалізовані дрони з лопатами, які будуть стояти навколо ями?”, – підкреслює журналіст Autoblog Джонатон Ремзі.

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

 

Leave a Reply