RADIO7

#добреналаштоване

Нафтогаз не може допомогти своїй «дочці» уникнути зупинки ГТС

Нафтогаз не може допомогти своїй «дочці» уникнути зупинки ГТС

У Нафтогазі повідомили, що не можуть допомогти Укртрансгазу із закупівлею газу для технічних потреб роботи газотранспортної системи.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

«Нафтогаз підтримував Укртрансгаз доти, доки це було можливим. Ми є найбільшим кредитором Укртрансгазу. Однак більше такої можливості немає. Ми маємо накопичувати газ у підземних сховищах і самі маємо дефіцит обігових коштів», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

За даними Нафтогазу, причиною критичної ситуації в Укртрансгазі є занижені тарифи, які компанії встановив регулятор — НКРЕКП. Через низький тариф на транзит газу в Укртрансгазі не вистачає доходів на закупівлю газу для власних потреб, зокрема для забезпечення роботи ГТС, якою російський газ постачають до Європи.

«Уже півроку ми говоримо про те, що Укртрансгаз може стати банкрутом через штучно занижені тарифи та несанкціонований відбір газу. На жаль, відповідальні органи обрали стратегію ігнорування поганих новин», — додав Коболєв.

Раніше в Укртрансгазі попереджали, що робота ГТС може зупинитися 24 червня. Зокрема, там провалили всі тендери на купівлю газу для власних технічних потреб через накопичену заборгованість. У Державній службі ж надзвичайних ситуацій попередили, що зупинка ГТС може призвести до виникнення надзвичайної ситуації державного масштабу.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/naftogaz-ne-mozhe-dopomogti-svoyij-dochci-uniknuti-zupinki-gts

Leave a Reply