RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті завдяки спецавтомобілю виявили майже 160 витоків газу

На Закарпатті завдяки спецавтомобілю виявили майже 160 витоків газу

З початку року газовики за допомогою мобільної лабораторії обстежили понад 1300 км газопроводів. Результатом роботи стали виявлені 157 витоків газу. Про це повідомив начальник служби контролю за виробництвом АТ “Закарпатгаз” Анатолій Стадніченко.

Мобільна лабораторія — це автівка, яка працює за сучасними європейськими стандартами. Вона обладнана приладами виробництва французької компанії Gazomat, які дозволяють зафіксувати найменшу концентрацію газу на відстані у 8 метрів при швидкості до 40 км на годину.

Наразі в Україні — 6 мобільних лабораторій. Окрім Закарпаття, така машина є у АТ “Чернівцігаз”, АТ “Львівгаз”, АТ “Житомиргаз”, АТ “Харківгаз”, АТ “Київоблгаз”.

“Коли авто зафіксувало факт витоку газу, наші фахівці, використовуючи високочутливе обладнання європейських виробників, встановлюють точне місце витоку. Одразу ж повідомляємо аварійно-диспетчерську службу 104, адже саме фахівці цього підрозділу локалізовують та ліквідовують аварійні ситуації”, — розповів начальник служби контролю за виробництвом Анатолій Стадніченко.

За словами Анатолія Стадніченка, застосування мобільної лабораторії значно пришвидшує процес пошуку витоків. Адже за один день людина може якісно обстежити лише до 2 км газопроводів. В той час автівка, в залежності від складності маршруту і особливостей газопроводів, за той самий період обстежує 20-25 км.

Пресслужба АТ “Закарпатгаз

Leave a Reply