RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті є перша визнана особа без громадянства

На Закарпатті є перша визнана особа без громадянства

 

 

У Головному управлінні ДМС в Закарпатській області вперше прийнято заяву на оформлення посвідки на тимчасове проживання від особи, що визнана особою без громадянства. 26-річний Леонід з Мукачівщини у травні минулого року звернувся до Мукачівського районного відділу із заявою про визнання його особою без громадянства. З юридичним супроводом допомагала  громадська організація «NEEKA Ukraine», з якою налагоджена тісна співпраця.

Молодий чоловік вже тривалий час проживає без документів. Він зовсім маленьким приїхав на Закарпаття разом з мамою з Узбекистану. Проте розбіжності з батьком – громадянином Узбекистану – не дозволили врегулювати питання громадянства сина до настання повноліття, а відтак – отримати документ, що посвідчує особу.

Днями Леонід отримав довідку про визнання його особою без громадянства. Це, у свою чергу, стало підставою для оформлення посвідки на тимчасове проживання. У подальшому чоловік зможе клопотати про набуття громадянства України. Для Леоніда легалізація проживання та наявність документів це ще і шанс для отримання  медичної соціальної допомоги, працевлаштування.

ГУ ДМС у Закарпатській області

Leave a Reply