На Закарпатті священнослужителі закликали вірян дотримуватися карантинних правил

Владислав Ігнатишин, проієрей Мукачівської греко-католицької єпархії:

« Дорогі вірники, дорогі краяни!

Декілька місяців тому, ми долучилися, усі держави у світі, до такого заходу як карантин.

За своєю природою – це обмеження, а ми, як люди, ми обмежень не любимо. І багато із нас хто розраховував, що це потриває якийсь місяць, а може два і пройде.

На жаль все відбувається не так, як би ми хотіли. І тому ми долучилися до карантину аби стати в ряди з цивілізованими державами, аби побороти модерну пошесть під назою ковід-19.

І ми як церква, долучилися найперше до заклику держави і ми вийшли на каратин.

Понад два місяці богослужіння проводилися у режиміі онлайн трансляції.

Далі ми долучилися до медичної служби, чи то як волонтери, чи то як ми були голосителями тих норм засобів гігієни. Ми долучилися до хворих. Ми відвідували хворих на ковід-19 і ми мусіли долучитися до тих, хто почав плакати за померлими від пошесті.

Сьогодні ми просимо знову долучитися, тому що кількість заражень, кількість хворих збільшена, зокрема, і в нашому краї.

І ми хочемо як служителі різних церков, стати разом із медиками, разом із тими родинами, які зараз переживають і боряться за життя своїх рідних по одну сторону барикад, аби боротися із тою пошестю.

А для цього треба дотримуватися засобів індивідуальної гігієни і носити маски.

Так як я казав, ми не звикли до обмежень, ми не любимо їх. Але ж, коли ми на автівці йдемо в дорогу, ми паски безпеки все таки маємо використовувати. Коли воїн іде на поле боротьби, він бере бронежилет. Сьогодні, такий бронижелет кожен має мати для того, аби уберегти життя.

І, сьогодні, ми це робимо для того аби оберігати життя і дотримуватися заповіді, яка оберігає життя – не вбивай.

Я заохочую усіх наших краян, не дивялчись, що наша природа десь бунтується і нам не подобається, але все таки ми маємо побороти цю модерну пошесть, яка є.

Її не потрібно боятися, тому що вона долається і більшість хворих одужує.

Так от, бажаємо вам здоров`я. І пам`ятайте, найкраще із хворобою боротися – це не допустити її. Не допустити її до нашого двору, до нашої хати і до оселі нашого ближнього!»

Микола Лучок, єпископ-помічник Мукачівської дієцезії римо-католицької церкви:

“Шановні вірники римо-католицької церкви, доброго дня всім, Слава Ісусу Христу!
Ви напевно чуєте і знаєте що ситуація з коронавірусом погіршується, дуже багато є хворих але найбільше це відчувається на рівні медицини. Наші лікарні заповнені, люди які потребують медичної допомоги, не можуть отримати її, швидкі не встигають щоби обслужити всіх, тому брати і сестри, шановні закарпатці давайте з вами будемо більш уважними, більш відповідальними, більш мудрими. Є дуже багато маленьких дій які ми з вами можемо робити.

Я сам втомився від цієї ситуації, багато хто з нас втомилися і можливо навіть і зневірилися але факти які ми отримуємо є фактами. Захворювання є і це нас втомлює і виснажує і дуже часто багато залежить від того наскільки ми мудро будемо поступати. Подумаймо 10 раз перед тим як кудись вийти, кудись поїхати, контактувати з більшою кількістю людей, а навіть якщо ми контактуємо є дуже багато маленьких простих правил які ми з вами можемо заховувати.

Тож брати і сестри, будьмо відповідальними, це є прояв любові один до одного, запрошую вас до цього і заохочую щоби ми з вами не розслаблялися, нажаль, хоча всім би вже хотілось повернутись до якогось нормального способу життя. Дякую, нехай вас всіх благословить Господь наш, і дасть всю потрібну мудрість і силу щоб ми перемогли цю незвичайну ситуацію для нас.”

Єпископ Варсонофій, керуючий Закарпатською єпархією Української Православної Церкви(Православної Церкви України):

“Дорогі браття та сестри, шановні закарпатці!

Маю за честь сьогодні звернутись до усіх вас від імені Закарпатської Єпархії Православної церкви України, і моє звернення стосуватиметься надважливої справи сьогодення, виконання вимог МОЗУ та постанов обласної комісії ТЕБ та НС щодо виконання вказівок влади стосовно убезпечення від коронавірусної інфекції COVID-19.

Сьогодні ця страшна пандемія на ім’я “Коронавірус” спаралізувала майже увесь світ. Кожна година може коштувати сотень тисяч людських життів. Не маємо права чекати масового зараження і тому в країні та особливо у нас на Закарпатті введено карантин. Та найперше перед обличчям інфекційної загрози християнам слід уникати паніки, бо вона є проявом маловір’я, натомість постом і молитвою належить просити у Бога прощення своїх гріхів.
Відповідно до церковної практики в усіх храмах Закарпатської Єпархії Православої церкви України, під час оголошеного державою карантину на святі літургії підносяться особливі молитви та прохання на єктенії. Завдяки таким щирим церковним молитвам Господь неодноразово посилав свою благодатну допомогу та припиняв смертоносні епідемії в історії нашого народу.

Віримо що і нинішня епідемія спільними посиленими молитвами та трудами буде подолана.

Проте, церква закликає своїх вірних не ігнорувати загальноприйнятих норм гігієни і виконувати рекомендації лікарів, у разі появи ознак схожих на інфекційне захворювання слід лишатись вдома а у випадку погіршення здоров’я обов’язково звертатись до лікарів відтак стримаємо свої страхи, не будемо впадати в паніку а покладемося цілковито на всесильну волю Божу та будемо виконувати, те що залежить від кожного з нас особисто. Для того щоб унеможливити або максимально применшити ризики захворіти як для себе так і для наших ближніх.

Тобто ми маємо бути не лише свідомими християнами, а і свідомими громадянами!

Я закликаю Вас чітко дотримуватись превентивних рекомендацій, які надало Міністерство охорони здоров’я, спираючись на висновки фахівців в області мікробіології, молекулярної патології, вірусології та генетики, а також заходів що запроваджуть державні місцеві органи самоврядування для припинення розповсюдження вірусу.

Прошу Вас, розсудливо ставитись до тих повідомлень, щодо пандемії, які поширюються у ЗМІ, тому що часто вони навмисно провокують паніку, а люди які піддались їй, втрачають здоровий глузд і адекватне сприйняття подій що відбуваються. Натомість закликаю поширювати правдиву, корисну інформацію щоб якомога якісніше застосовувати профілактичні заходи і заходи епідеміологічної безпеки.

Дорогі браття і сестри, закликаю Вас, бути пильними і уважними, невпинно молитись покладаючись на Господа і сумлінно дотримуватись рекомендацій лікарів, тільки так ми зможемо убезпечитись від зараження себе і ближніх та подолати коронавірусну інфекцію.

Прикликаю на вас благословення Боже!”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *