RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті стартував нетиповий сімейний табір “Сила Карпат”

На Закарпатті стартував нетиповий сімейний табір “Сила Карпат”

 

Оздоровити та надати психологічну підтримку родинам, які постраждали від війни, взялася громадська організація «Щасливі діти». Нині у мальовничому куточку Закарпаття, а саме в санаторії «Карпатія» на Хустщині, аби відновити свої сили, зібралися учасники першої зміни.

«Сила Карпат» — це оздоровчий та психологічний табір, учасниками якого є жінки з дітьми, що приїхали на Закарпаття, тікаючи від війни. Крім того, у більшості з них чоловіки сьогодні захищають Україну на передовій. Ці жінки приїхали з різних міст України: Харкова, Краматорська, Лисичанська, Волновахи, Чернігова, Одеси тощо. Нині вони всі проживають в Закарпатті: хто у гуртожитку, хто у орендованій крихітній кімнаті, а хто й у спортзалі школи…

За словами організаторів, нетиповим табір є саме тому, що участь у ньому беруть не тільки діти, але й мами. Спільні заходи та активності допомагають налагодити сімейні звʼязки, краще побачити та зрозуміти потреби та інтереси один одного.

Психологиня проєкту Наталія Шевченко розповідає, що ситуація, яку всі проживають зараз, потребує дуже багато сил, психологічної гнучкості та витривалості. «Тут ми вчимося знаходити контакт зі своїми ресурсами, відновлюємо його, — пояснює вона. — Крім того, є певна кількість дітей та дорослих, які вже травмувалися, і в такому разі ми не можемо повноцінно допомогти їм лише повсякденними активностями. Вони потребують специфічної психологічної допомоги, тому наша мета тут — виявити це і допомогти впоратися, наскільки це можливо в рамках табору».

Учасники проживають у комфортабельних номерах санаторію, отримують медичну допомогу та проходять оздоровчі процедури на базі закладу. Команда ГО “Щасливі діти” забезпечує заходи психологічного, арттерапевтичного, розважально-розвиваючого характеру. До послуг учасників — басейн, футбольне поле, волейбольний та баскетбольний майданчики тощо.

Цілодобове перебування у таборі дає фахівцям змогу якісно і глибоко (у той час фахово і бережно) взаємодіяти з учасниками, пропрацьовувати індивідуальні потреби кожного.

За словами президентки ГО «Щасливі діти» Ольги Павлової, участь у проєкті візьмуть 40 родин, зміна табору триває 10 днів. Усі процедури, активності, а також проживання та харчування є безоплатними для учасників. «Ми стартували з першою зміною, але бачимо вже зараз, наскільки дієвим є цей проєкт, адже це не лише наші власні спостереження, а й відгуки мам, які тут знаходяться, — розповідає Ольга. — Тому ми дуже дякуємо за таку можливість, коли наші ідеї втілюються в життя і мають реальні результати».

Табір “Сила Карпат” реалізується громадською організацією “Щасливі діти” за підтримки “People in Need Slovakia” у партнерстві з “Sign of Hope” та фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.” Наступна зміна стартує всередині вересня.

 

Пресслужба ГО “Щасливі діти”

Leave a Reply