RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті СБУ викрила мешканця області, який закликав до захоплення державної влади та зміни меж території України.

На Закарпатті СБУ викрила мешканця області, який закликав до захоплення державної влади та зміни меж території України.


Кіберфахівці Служби безпеки України блокували у Закарпатській області діяльність місцевого мешканця, який пропонував землякам допомагати окупантам, дискредитував українську владу та Збройні сили України. Через свої «дописи» він розхитував ситуацію в регіоні.

За даними слідства СБУ, до протиправної діяльності причетний колишній співробітник правоохоронного органу. Чоловік створив низку акаунтів у соціальних мережах, через які закликав громадян до повалення конституційного ладу в нашій державі шляхом масових актів непокори та створення «озброєних загонів правопорядку». 

Ініційована Службою безпеки України лінгвістична експертиза підтвердила, що у розповсюджуваних текстах містилися заклики до насильницької зміни і повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади.

Наразі фігуранту провадження слідчими органів безпеки повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Матеріали справи скеровано до суду.

Викриття зловмисника проводилося під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба УСБУ в Закарпатській області

Leave a Reply