RADIO7

#добреналаштоване

НА ЗАКАРПАТТІ РОЗПОЧАВСЯ ДИТЯЧИЙ ЧЕМПІОНАТ З ГІРСЬКОЛИЖНОГО СПОРТУ

НА ЗАКАРПАТТІ РОЗПОЧАВСЯ ДИТЯЧИЙ ЧЕМПІОНАТ З ГІРСЬКОЛИЖНОГО СПОРТУ

  Сьогодні на Закарпатті, в Кострино, розпочався дитячий чемпіонат України «Baby Champ Krasiya 2019”, який триватиме по 22 лютого. Напередодні в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, де організатори детальніше розповіли про події, а також поінформували про соціальні спортивні проекти для дітей, в яких задіяні всі відомі гірськолижні комплекси області.

Як інформував Артем Топчанюк, спортивний директор чемпіонату, дитячий чемпіонат об’єднає спортсменів кількох областей України, де є бази для занять гірськолижним спортом. Прибудуть учасники з Києва, Полтави, Львова, Чернігова, Дніпра та Закарпаття. «Це перший відкритий турнір для дітей з 7 до 11 років, який наступного року ми плануємо зробити міжнародним: підтягнути словаків, поляків, угорців, — каже Артем Топчанюк. – На ці змагання передбачено дуже великий призовий фонд. Ми також підготували ексклюзивні медальки, а також грамоти. Сподіваюсь, дітям сподобається. Запрошуємо закарпатців приїхати на Красію та підтримати учасників».

Змагання підтримала і Аннамарі Данча, срібна призерка Чемпіонату світу із сноуборду – 2019, учасниця трьох Зимових Олімпіад (2010, 2014, 2018). Майстер спорту міжнародного класу зі сноубордингу.  Аннамарі розповіла, з чого вона починала свою спортивну кар’єру: «На Красії  я стояла з 2-ох років. У 7 років  взяла участь у  перших змаганнях. Всі вихідні і канікули я проводила там, це ідеальне місце для тренувань спортсменів. З 15 років потрапила у збірну України. Порада для тих, хто хоче досягти у спорті успіху:  треба знайти тренера, розвиватися, багато читати, вникати в техніку спорту, інвентар. Тепер моя донька підростає і я рада, що започатковують такі змагання на Красії, дітям це дуже корисно!»

У змаганнях візьмуть участь близько 100 дітей з гірськолижних клубів України. Про це повідомив Тарас Тарасенко, представник гірськолижнього комплексу. «20 лютого відбуватимуться відкриті тренування, у четвер змагатимуться у дисципліні слалом-гігант, у п’ятницю – у слаломі. Також буде проводитися тестовий прокат нових моделей лиж, загалом передбачено великий комплекс заходів», – каже Тарас Тарасенко.

На Закарпатті загалом понад 30 гірськолижних підйомників. Частина гірськолижних курортів має соціальні програми для школярів, співпрацює з міськими радами. З дітьми займаються інструктори, вони беруть участь в змаганнях. «У Мукачеві проводили вже третій перехідний кубок серед школярів. Щодня від шкіл приїжджають по 40-50 дітей», – додає Артем Топчанюк. – такі програми запровадило крім Мукачева і Берегово, Ужгород планує приєднатися».

Джерело: Ужгородський прес клуб

 

Leave a Reply