RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті підписали перший договір в Україні про співробітництво територіальних громад Гуцульщини

На Закарпатті підписали перший договір в Україні про співробітництво територіальних громад Гуцульщини

На Закарпатті підписали перший договір в Україні про співробітництво територіальних громад Гуцульщини

 

У селищі Ясіня, що на Закарпатті, відбулося підписання першого гуцульського договору про співробітництво територіальних громад Гуцульщини у формі реалізації спільних проєктів «Гуцул Етнос».

 

Про це інформує Закарпатський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

 

«Підписання цього договору дозволить створити конкурентоспроможний туристичний продукт, збільшити туристичні потоки, що забезпечать значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад шляхом збільшення дохідної частини бюджету, збільшення кількості робочих місць, а також створення сприятливих умов для відпочинку мешканців і гостей громад за умов збереження і раціонального використання культурного-історичної та природної спадщини», – зазначив голова Ясінянської селищної ради Андрій Делятинчук.

 

Підписання договору відбулося між 14 громадами Гуцульщини – Богданською,  Верховинською, Вижницькою, Ворохтянською, Зеленською, Коломийською, Космацькою, Косівською,  Кутською,  Поляницькою, Надвірнянською, Рахівською, Яремчанською та Ясінянською громадами.

 

Договір співробітництва підписано для розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів на засадах співробітництва між громадами Гуцульщини – Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Наступним кроком у цій співпраці буде створення робочого органу, який буде займатись реалізацією проекту «Гуцул Етнос».

 

Зауважимо, що підписанню договору передували круглі столи, які організували Закарпатський РО та Івано-Франківський РО для обговорення розвитоку туризму на гірських територіях та можливостей для міжмуніципального співробітництва гуцульських громад. Команди регіональних офісів надали громадам консультативну та експертну підтримку під час укладання договору про співробітництво.

 

«Громади Гуцульщини мають потужний потенціал у сфері туризму, розвитку креативних індустрій, виробництві екологічних продуктів, тому активна співпраця громад дозволить використати цей потенціал і реалізувати не один розвитковий проєкт», – зауважив керівник Закарпатського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Микола Сюсько.

 

Така співпраця може дати створення своєрідного бренду Гуцульщини, підготовку спільних туристичних маршрутів та проєктів, інвестиційних пропозицій та проєктів, розвиток креативних індустрій, збереження та розвиток етнокультурних гуцульських традицій, ремесел та промислів, промоція та створення унікальних гуцульських продуктів, наприклад, кошика зі смаколиками, серед яких важливим інгредієнтом є бринза тощо.

 

Додамо, що міжмуніципальне співробітництво – це інструмент, який дає можливість громадам разом вирішувати складні та спільні проблеми, з якими вони не можуть впоратися поодинці.

 

Довідково: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

Leave a Reply