RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті ООН допоможе зберегти карпатську породу корів

На Закарпатті ООН допоможе зберегти карпатську породу корів

Місцева бура карпатська порода корів нині є домінуючою в Закарпатській області (до 75% від загального поголів’я корів). Основна її перевага – ефективне використання природних пасовищ як на низині, так і на гірських територіях.

Крім того, завдяки притаманній лише їй генетичній структурі, ця порода порівняно стійка до захворювань та продукує молоко особливого складу, котре придатне для виробництва високоякісних твердих сирів і продуктів дитячого харчування.

Для збереження і розвитку популяції корів цієї породи, в області діє Асоціація бурої карпатської породи, котра входить до складу Федерації бурих порід Європи.
Фахівці асоціації розробили концепцію збереження бурої карпатської породи, сформували генофондовий банк, розпочали генетичне дослідження великої рогатої худоби. Продовження досліджень здійснюватимуть за фінансової підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй «ФАО».
Вже за тиждень у с. Пилипець Міжгірського району відбудеться практичний семінар з питань збереження та розвитку бурої карпатської породи корів. Участь у ньому візьмуть закарпатські та закордонні вчені та фахівці. Зокрема, 23 серпня відбудеться практична частина семінару – відбір біологічних проб для генетичних досліджень, – інформують в Закарпатській ОДА.

Leave a Reply