RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті кожна третя дитина з діагнозом туберкульоз, має стійку до антибіотиків форму хвороби

На Закарпатті кожна третя дитина з діагнозом туберкульоз, має стійку до антибіотиків форму хвороби

За минулий рік в області на туберкульоз захворіло 28 дітей. Причому,  у третини з них – виявлено хіміорезистентну форму захворювання. Із 19 дітей до 14 років – семеро не вакциновані БЦЖ (щеплення , яке дитина отримує в пологовому будинку на 3-5 добу життя).

Щеплення, правильне харчування, повноцінний сон і здоровий спосіб життя є єдиними  ефективними методами профілактики туберкульозу.

Зі спорами туберкульозу ми контактуємо щодня – в поліклініках, магазинах, бібліотеках і в громадському транспорті. Уберегтися від них практично неможливо.

Саме тому надзвичайно важливо щоб батьки звертали увагу на симптоми, які можуть вказувати на початок небезпечної хвороби:

  • постійна слабкість,
  • кашель,
  • втрата ваги без причини,
  • дратівливість,
  • проблеми з пам’яттю й увагою,
  • підвищення температури тіла,
  • збільшення лімфатичних вузлів,
  • позитивні туберкулінові проби.

Після виявлення частини з цих симптомів, треба обов’язково звернутися до лікаря. Одним з найінформативніших методів діагностики хвороби є проба Манту. Вона дозволяє дослідити характер імунітету до туберкульозної інфекції і  виявити хворобу у дитини на самому початку.

Нагадуємо:  вакцина БЦЖ є в усіх пологових будинках області!

У 2018 році  12 683 дітей вакциновано БЦЖ при народженні (96,9% від народжених).

Пробу Манту проведено у  312 (2,1 %) дітей до 1 року;

3142 (6,2%) дітей віком 1-3р.

85 576 (51,8%) дітей віком 4-14 років включно.

Фактично, тільки кожна друга дитина пройшла діагностичне обстеження пробою Манту.  

Довідково:

Проба Манту за правилами ставиться дитині щороку, починаючи з однорічного віку і до повноліття. Важливо оцінювати реакцію в динаміці. Якщо папула збільшується більш, ніж на 6 мм в порівнянні з попереднім роком, або реакція Манту не згасає, а зберігається дуже великою (до 15-16 мм) до віку 7 років, то найчастіше це є ознаками так званого віражу туберкулінових проб або первинного інфікування. Це не вказує на те, що дитина захворіла на туберкульоз, але свідчить, що вона могла  зустрітися з мікобактерією протягом минулого року. Тобто, дитину обов’язково потрібно скерувати на консультацію до лікаря-фтизіатра для додаткового обстеження. Звертаємо увагу батьків  –  не відмовляйтесь від походу до фтизіатра, адже саме він з’ясує, з чим пов’язаний віраж, і, за потреби, призначить профілактичне лікування.

 

Leave a Reply